PŚ w Planicy: R. Kobayashi zwycięża w konkursie, lotach i Planica 7. Piotr Żyła tuż za podium
- 2019-03-24 11:39
Ryoyu Kobayashi odniósł trzynaste zwycięstwo w karierze na zakończenie Pucharu Świata. Japończyk triumfował w Planicy (HS240) po lotach na odległość 252 m (rekord skoczni) i 230,5 m, dzięki czemu zwyciężył również w PŚ w lotach oraz turnieju Planica 7. Drugi był Domen Prevc, trzeci Markus Eisenbichler, a czwarty - Piotr Żyła.
Pierwsza seria konkursowa była popisem Ryoyu Kobayashiego. Triumfator Pucharu Świata poszybował na 252 metr, czym ustanowił rekord skoczni oraz swój rekord życiowy. Drugi Domen Prevc (239,5 m) traci 12,2 punktu do Japończyka. Trzecie miejsce zajmuje Piotr Żyła, który lotem na 248 metr poprawił swój rekord życiowy. Tuż za czołową trójką sklasyfikowani są Markus Eisenbichler (227 m), Karl Geiger (238,5 m) oraz Timi Zajc (231,5 m).
Na siódmej pozycji sklasyfikowany jest Jewgienij Klimow (233 m - nowy rekord życiowy). Ósmy jest Dawid Kubacki (229,5 m), dziewiąty Johann Andre Forfang (225 m), a dziesiąty - Anze Semenic (241 m - nowy rekord życiowy).
Jakub Wolny z wynikiem 223 metrów zajmuje dwunastą lokatę. Piętnasty jest Kamil Stoch (222 m).
Pierwszą rundę konkursową rozegrano z 10., 9. i 8. belki startowej.
W finale Ryoyu Kobayashi przypieczętował triumf lotem na odległość 230,5 metra. Japończyk pokonał o 20,9 punktu Domena Prevca (222,5 m). Na najniższym stopniu podium zawodów stanął Markus Eisenbichler (235 m), który o 3,9 punktu wyprzedził czwartego Piotra Żyłę (222 m). Piąty był Timi Zajc (229,5 m).
Dawid Kubacki po finałowym locie na odległość 234 metrów awansował na szóstą pozycję, przed Karlem Geigerem (228 m), Johannem Andre Forfangiem (223,5 m), Anze Semenicem (224 m) oraz Jewgienijem Klimowem (221,5 m).
Na jedenastej pozycji zawody zakończył Kamil Stoch (220 m). Dwunasty był Jakub Wolny (219 m).
Nowy rekord Bułgarii lotem na 214 metr ustanowił Władimir Zografski.
Serię finałową przeprowadzono z 8., 7. i 6. platformy.
Triumfatorem turnieju Planica 7 został Ryoyu Kobayashi (1601,3 pkt.), który o 29,2 punktu wyprzedził Markusa Eisenbichlera (1572,1 pkt.). Trzecie miejsce zajął Timi Zajc (1513,5 pkt.), a czwarte - Piotr Żyła (1507,4 pkt.). Siódmy był Dawid Kubacki (1446,2 pkt.), dziesiąty Jakub Wolny (1420,4 pkt.), a jedenasty - Kamil Stoch (1410,3 pkt.).
Ryoyu Kobayashi triumfował także w Pucharze Świata w lotach narciarskich. Japończyk zgromadził w sześciu konkursach 407 punktów i okazał się lepszy od Markusa Eisenbichlera (371 pkt.). Trzecie miejsce wywalczył Piotr Żyła (289 pkt.). Piątą pozycję zajął Dawid Kubacki (251 pkt.), siódmą Kamil Stoch (244 pkt.), a jedenastą - Jakub Wolny (155 pkt.).
W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Kryształową Kulę zapewnił sobie już w Oslo Ryoyu Kobayashi. Japończyk zakończył sezon z liczbą 2085 punktów. Drugie miejsce zajął Stefan Kraft (1349 pkt.), trzecie Kamil Stoch (1288 pkt.), czwarte Piotr Żyła (1131 pkt.), a piąte - Dawid Kubacki (988 pkt.). Pucharowe punkty zdobyli także dwudziesty drugi Jakub Wolny (328 pkt.), czterdziesty Stefan Hula (69 pkt.), czterdziesty siódmy Maciej Kot (25 pkt.) oraz sześćdziesiąty siódmy Paweł Wąsek (4 pkt.). Łącznie sklasyfikowanych zostało 78 zawodników.
Puchar Narodów już po raz drugi w historii zdobyli Polacy (6083 pkt.). Drugie miejsce przypadło Niemcom (5650 pkt.), zaś trzecie - Japończykom (4813 pkt.). Sklasyfikowano piętnaście zespołów.
Inauguracja Letniego Grand Prix 2019 została wstępnie zaplanowana na 20-21 lipca w Wiśle.
WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>
Zobacz końcową klasyfikację generalną Planica 7 >>
Zobacz końcową klasyfikację generalną Pucharu Świata >>
Zobacz końcową klasyfikację generalną Pucharu Świata w lotach >>
Zobacz końcową klasyfikację generalną Pucharu Narodów >>
Zobacz aktualny ranking WRL >>
FOTORELACJA
-
Tomek88 profesor
Wzrost Eisenbichlera
Że wzrostem Eisenbichlera też nie wiadomo bo np.na Wikipedii jest,że ma 175 cm a na jakiejś innej stronie,że 171 cm także nie wiadomo dokładnie.
-
Tomek1982 stały bywalec
@Wzrost_skoczkow_narciarskich @Wzrost_skoczkow_narciarskich
Funaki miał 175. Ryoyu ma 174 pisało w internecie. Strasznie chudy.
-
Wzrost_skoczkow_narciarskich bywalec
Wzrost podiumowiczów
R.Kobayashi 175cm
D.Prevc 174cm
Eisenbichler 172cm -
Oczy Aignera profesor
Piknik
Zawody w Planicy są lubiane m.in. dzięki piknikowi, który odbywa się po konkursach. W austriackim obozie w roli kucharza zapewne znalazł się Clemens Aigner, ponieważ gotowanie to jedno z jego zainteresowań.
-
MK92 stały bywalec
Pierwsza seria ostatniego konkursu w Planicy była znakomita. Ryoyu miał niesamowicie wysoki i daleki lot. Szkoda, że nie wylądował 2 metry dalej, bo od dawna życzę Planicy powrotu rekordu świata. W drugiej serii jury podeszło zbyt asekuracyjnie i zepsuło świetne widowisko. A Żyły troszkę żal, że nie utrzymał miejsca na podium, ale przynajmniej wreszcie ustał tak daleki skok na Letalnicy jak te 248 metrów.
-
LaraJean doświadczony
Dlaczego czytam tu tyle komentarzy wieszczących zakończenie kariery przez Kamila Stocha? Dlaczego nikt nie pisze czegoś takiego o Stefanie Huli? Jest nawet starszy, a różnica pomiędzy Stefanem i Kamilem jest taka, że Kamil nadal odnosi sukcesy, a Stefan nie. Dlaczego więc miałby Kamil kończyć karierę? Prędzej powinniście wysyłać na emeryturę Stefanka.
-
Domin10 weteran
@Domin10 @zimowy_komentator
1 A czy zawsze są noty 18? No przecież nie!
2 No okej, ale mi chodziło o to ze czesto dla niektórych ludzi skoki są nudne bo im wystarczy przełączyć tv na kilka ostatnich skoków, i uwazaja sie za kibiców.
3 w PŚ w zasadzie nie ma skoczni normalnych. Chyva ze przeniosą z dużej. O ile TCS jest oryginalny, to Wf i P7 ewidentnie kopiuja elementy zasad Raw Air, mistrzostwa sa w kazdym sporcie. Co do drużynowek, to jest ich za duzo.
4 Jakos tej walki nie widze zbytnio. Raz tam na jakis czas wejdzie Bułgar do czolowej 10 i na tym sie kończy. Co do Finlandii to oni maja napewno lepszy sprzet od Zografskiego, ponadto byli niegdyś najlepsi na świecie. Bułgarzy, poza MŚJ Zografskiego nic nigdy nie osiągnęli. -
zimowy_komentator profesor
@Domin10 @Domin10
1. zielona linia przy notach 18 prawie zawsze się zgadza, a masę przeliczników podają komentatorzy, którzy chcą być szybsi od komputera
2. chodzi mi o to, że zwykle w przekroju całej listy startowej są skoczkowie, którzy mogą walczyć o czołówkę (zwłaszcza na początku sezonu)
3. w skokach mamy: skocznie normalne, duże, mamucie, turnieje, mistrzostwa, drużynówki itp.
4. skoki to sport niszowy - trudno oczekiwać, że będzie dostępny dla tłumów, ale to oczywiste chyba dla każdego
chodziło mi bardziej o to, że zarówno np. Bułgar jak i Fin mimo zacofania sprzętowego są w stanie walczyć z czołówką - decyduje po prostu forma -
Domin10 weteran
@Domin10 @kolos
Ad 1
To akurat denerwujące że zamiast doprecyzować grafiki ktore pomogły by kibicowi np. Na bieżąco info o dokładnym kierunku wiatru tzn w ktora strone z jakich punktow wieje i z jaka prędkością, dodac informacje o skoku lidera tzn ile skoczył, noty, przewaga itp to dodają zbędne rzeczy jak kąt odbicia. -
Kolos profesor
@Domin10 @Domin10
Ad 1. Trochę to prawda i to wina FIS-u że nie ułatwia chocby grafikami przejrzystości zawodów. Widać FIS wychodzi z założenia że lepiej mniejsze zainteresowanie za to bardziej wyrobionie i zorientowane.
Ad 2. Kwestia gustu, wiele osob nudzi się ogladając piłkę nożną, F1 czy koncert. Zawsae jednych będzie nudzić innych nie.
Ad 3. Kwestia gustu i konkretnej sytuacji w konkursie, na pewno przeliczniki przykładają się do wrażenia monotonii. Znowu dla wielu monotonna bedzie piłka nożna, biegi narciarskie czy lekkoatlettka a dla kogoś innego nie. I na pewnomznowu tu jest rola FIS-u by urozmaciać a tych działań brakuje
Ad 4. Problem nie do przeskoczenia i cena profesjonalizacji. Ale na bazie tylko kilku panstw też można budować masową popularność dysycpliny np. F1
Ad 5. To akurat bardziej atrakcyjna strona zawodów bo właśnie kiedy sa takie kurioza to "coś" się dzieje. Gdy wieje równo i sterylnie jest w dużej mierze nuda. No i ta niechcęc FIS-u do dalkiego skakania... -
Domin10 weteran
@Domin10 @zimowy_komentator
1 z tą zieloną linią i notami- roznie bywa- dzis bylo to bardzo widoczne
2 tu nie wiem o co ci chodzi
3 np w biegach narciarskich mamy styl klasyczny, lyzwowy, ponadto sprinty z podzialem na grupy, biegi łączone, ze startu wspolnego, na dochodzenie. W kolarstwie dystanse są zróżnicowane, a same trasy bardziej zroznicowane niz profile skoczni
4 chcesz zostac pilkarzem. Czego potrzebujesz? W zasadzie tylko piłki i bramki (która mozesz wyznaczyć z 2 przedmiotów) Na poczatku nie potrzebujesz profesjonalnego stroju, nie musisz grac na profesjonalnych boiskach.
Chcesz zostać kolarzem. Czego potrzebujesz? Roweru. I przynajmniej na poczatku to tyle
Chcesz zostać Tenisista. Czego potrzebujesz? Rakiety, pileczki, siatki oraz rywala. Nie jest tak zle
Chcesz zostać narciarzem alpejskim. Czego potrzebujesz- stoku (jest ich wiecej niz skoczni), instruktora i sprzętu oraz kombinezonu. Tu juz trudniej.
Chcesz zostać skoczkiem- czego potrzebujesz? sprzęt, skoczni (a o nią nie łatwo), kogos kto Cię nauczy skakać. Afrykanczyk ma szanse zostać wielkim pilkarzem (choć ma utrudnione zadanie). Skoczkiem nigdy nie będzie -
dervish profesor
Skoczek Sezonu
Gdybym miał wybierać Skoczka Sezonu na podstawie zasad obowiązujących w Rankingu Wielkich Mistrzów a konkretnie kierując się zaproponowanym tam podziałem trofeów na kategorie to
to w tym sezonie wskazałbym 3 kandydatów a niekwestionowanym zdobywcą tego tytułu byłby Ryoyu Kobayashi
klasyfikacja pomocnicza do wyłonienia Skoczka Sezonu
1. Ryoyu Kobayashi ........(1,1,14) .....[1xKK,1xT4S,13xPŚ,1 PŚL]
2. Dawid Kubacki..............(1,0,1) ......[1xMŚ,[],[1xPŚ]
3. Marcus Eisenbichler.....(1,0,1) .......[1xMŚ,[],1xPŚ]
Kubacki wyżej od Bisli. Zadecydował ranking PŚ.
-
dervish profesor
@dervish Wielcy Mistrzowie - ranking wszechczasów aktualizacja
1. M.Nykaenen FIN ------------(8,3,48) ....[3xIO,1xMŚ,4xKK],[1xMŚL,2xT4S],[46xPŚ,2xKOP]
2. A.MAŁYSZ POL -------------(8,1,41).... [4xMŚ,4xKK],[1xT4S],[39xPŚ,2xKOP]
3. K.STOCH POL ---------------(6,2,33)... [3xIO,1xMŚ,2xKK],[2xT4S],[33xPŚ]
---------------------------------------------------------------------------------
4. S.Ammann SUI --------------(6,1,24).... [4xIO,1xMŚ,1xKK],[1xMŚL],[23xPŚ,1xKOP]
5. J.Weissflog GDR/GER------(5,4,33)... [2xIO,2xMŚ,1xKK],[4xT4S],[33 PŚ]
6.*B.Wirkkola NOR -------------(5,0,10)... [2xMŚ,3xT4S],[],[10xFIS]
7.*H.Recknagel GER .---------(5,0,6) .... [1xIO,1xMŚ,3xT4S],[],[6xFIS]
8.*B.Ruud NOR -----------------(5,0,0).... [2xIO,3xMŚ]
9. J.Ahonen FIN ----------------(4,5,36)... [2xMŚ,2xKK],[5xT4S],[36xPŚ]
10. T.Morgenstern AUT -------(4,1,23)... [1xIO,1xMŚ,2xKK],[1xT4S],[23xPŚ]
11.*H-G.Aschenbach GER---(4,1,3)...... [1xIO,2xMŚ,1xT4S],[1xMŚL][2xFIS,1xKOP]
12. M.Schmitt GER .-----------(4,0,31)... [2xMŚ,2xKK],[],[28xPŚ,2xPSL,1xKOP]
13. G.Schlierenzauer AUT.---(3,3,58)... [1xMŚ,2xKK],[1xMŚL,2xT4S],[53xPŚ,3xPŚL,2xKOP]
14. A.Goldberger AUT --------(3,3,24)... [3xKK],[1xMSL,2xT4S],[20xPŚ,2xPSL,2xKOP]
15. S.Kraft AUT ----------------(3,1,17)... [2xMŚ,1xKK],[1xT4S],[16xPŚ,1xPŚL]
16. A.Kogler AUT --------------(3,1,13)... [1xMŚ,2xKK],[1xMSL],[13xPŚ]
17. E.Bredesen NOR ---------(3,1,8) .... [1xIO,1xMŚ,1xKK],[1xT4S],[8xPŚ]
18.*V.Kankkonen FIN---------(3,0,4).......[1xIO,2xT4S],[],[4xFIS]
19.*Torlaf Engan NOR--------(3,0,3).......[1xIO,1xMŚ,1xT4S],[],[3xFIS]
*Wielcy mistrzowie z epoki przed nastaniem Pucharu Świata -
dervish profesor
@dervish Wielcy Mistrzowie Ranking wszech czasów - zasady
Obowiązują 3 zasady:
1. Imprezy i trofea (liczą się tylko zwycięstwa) są podzielone na 3 kategorie:
I kategoria obejmuje główne cele w sezonie czyli: imprezę docelową + najważniejszą wieloetapówkę (IO,MS,KK)
II kategoria (MSL,T4S)
III kategoria (zwyc w konkursie PŚ, PŚL, KOP)
* zmiany w kategoriach dla epoki przed PŚ czyli do sezonu 1979/80
I Kat.: ranga zwycięstwa w T4S była podobna do rangi obecnej KK więc T4S przesunięty do I kategorii
III kat: (zamiast zwycięstwa w PŚ którego wówczas nie było, zwycięstwo w konkursie FIS]
2.Przy ustalaniu kolejności w rankingu obowiązują zasady takie jak w rankingach medalowych czyli najważniejsze są trofea I kategorii, w przypadku równej ilości rozstrzyga ilość trofeów II kategorii itd.
3. Miejsce w rankingu i tytuł Wielkiego Mistrza przysługuje każdemu kto zdobył minimum 3 trofea I kategorii. -
dervish profesor
Wielcy Mistrzowie - Ranking wszech czasów (aktualizacja)
Koniec sezonu. Dobra pora na zaległa aktualizację rankingu. Od ostatniej edycji opublikowanej na zakończenie MŚ w Seefeld jedyną zmianą jest zwiększenie licznika zwycięstw w PŚ u Stefana Krafta.
---------------------------------------------------------------------------------------
Słów kilka o idei która towarzyszyła stworzeniu rankingu.
To ma być ranking wszech czasów, dlatego głównym kryterium są trofea ponadczasowe wspólne dla całej historii skoków narciarskich. Chodziło o to aby dawni mistrzowie z epoki przed nastaniem Pucharu Świata mieli porównywalną liczbę szans na zdobycie porównywalnych rangą trofeów.
Główne trofea wspólne dla całej historii skoków to: złoto na imprezie mistrzowskiej (impreza docelowa sezonu ) czyli odpowiednio dla danego sezonu są to MŚ lub IO oraz zwycięstwo w najważniejszej w danym sezonie wieloetapówce.
Przed nastaniem PŚ czyli do sezonu 1979/80 najważniejszą wieloetapówką był Turniej 4 Skoczni, a po tym sezonie rolę najważniejszej wieloetapówki przejął cykl Pucharu Świata.
Dzięki tak przyjętym kryteriom każdy zawodnik bez względu na epokę w której występował miał maksymalnie dwie szanse (imprezy) w sezonie na powiększenie swojego dorobku.
W rankingu wspomniane powyżej trofea traktowane są jako trofea pierwszej kategorii i są one podstawą do wyłonienia Wielkich Mistrzów. Pozostałe trofea są zaliczone do drugiej i trzeciej kategorii i w rankingu pełnią wyłącznie role pomocniczą (w przypadkach gdy trofea pierwszej kategorii nie rozstrzygają o kolejności) oraz informacyjną by czytelnik miał większe pojęcie o całokształcie zwycięskich dokonań danego skoczka.
Tytuł Wielkiego Mistrza wymyślony został wyłącznie na potrzeby rankingu, a definiują go 3 zasady na których opiera się ranking. -
cavalierjan19 profesor
@SebaSzczesny @sebaszczesny
Jeżeli chodzi o styl wypowiedzi to powiało wiolką.
-
zimowy_komentator profesor
@Domin10 @Domin10
1. skoki nie są skomplikowane - kto przekroczy zieloną linię, ten prowadzi (przy notach +/- za styl)
2. zwykle podczas całego konkursu skaczą mocni na danej skoczni skoczkowie, gdzie tu nuda ?
3. to w takim razie każdy sport jest monotonny - w końcu piłka nożna też ciągle rozgrywana jest na takim samym boisku itp.
4. to dotyczy każdego sportu - jedni mają lepszy sprzęt, inni mniej, ale i tak o skokach decyduje forma - można się w nią wstrzelić i bez sprzętu
5. i tutaj dochodzimy do sedna - to jedyny prawdziwy mankament, na szczęście nie zdarza się tak często - poza tym taki urok tego sportu -
dejw profesor
@Oczy Aignera @OczyAignera
Czy te możliwości Aignera Twoim zdaniem wynikają z jakiś obserwacji, czy to tylko myślenie życzeniowe związane z kibicowaniem ulubionemu skoczkowi? ;) Kogo jak kogo, ale akurat jego to bym nie upatrywał w kategorii rozczarowań.
Polasek też punktowo zaliczył najlepszy sezon w karierze z kilkoma niezłymi występami, choć racja, poza początkiem w Wiśle, to głównie w drużynówce. Względem zeszłego roku kiedy notował karetę nq na TSCie to jest to jakiś postęp, tak że takie określenie jest trochę za mocne. Podobnie jak u Laniska, on z kolei zrobił drugi najlepszy sezon w karierze, choć zgoda że w kontekście jego talentu, są to wyniki znacznie poniżej oczekiwań.
Tande miał swoje problemy, stracił sporą część okresu przygotowawczego, od początku sezonu nie był w formie, desperacko jej szukał i w końcu znalazł - i jak już to zrobił i zaczął rosnąć w bardzo szybkim tempie to przytrafił się upadek w Lahti.
Fanemmel jeszcze nieźle wyglądał do połowy TCSu, ale potem się już całkiem posypał.
-
Domin10 weteran
Czemu skoki sa tak nieatrakcyjne dla niektorych ludzi
Sklada sie na to kilka czynnikow
1. Skoki są dyscyplina dosyć skomplikowaną. Bardzo dużą role odgrywa matematyka. A ciągłe wyliczanie i szacowanie punktów nie ułatwia odbioru dyscypliny
2 Duzo ludzi przez wiekszosc konkursu nudzi sie. O wynikach ich ulubiencow decyduje kilka skokow. Nie kazdy ma cierpliwość ogladac caly konkurs
3 Same konkursy często są bardzo monotonne. System rozgrywania zawodów jest taki sam, skocznie podobne.
4 Aby trenowac skoki narciarskie trzeva mieć sprzęt i skocznie. Nie latwo o to. Przez co tylko kilka krajow liczy sie w skokach. Z tego powodu kibicow jest niewielu
5 Masa kuriozalnych sytuacji, takie jak konkurs na skoczni w Seefeld czy na normalnej w Pjongczangu zniechęcają ludzi
-
Oczy Aignera profesor
Największe rozczarowania sezonu
1. Andreas Wellinger - zrobił duży regres w stosunku do dwóch ostatnich sezonów. Najwidoczniej złoto olimpijskie zaspokoiło jego marzenia.
2. Anders Fannemel - doświadczony już zawodnik nie może zaliczyć tego sezonu do udanych. Miał nierówną formę i zawodził w wielu konkursach.
3. Clemens Aigner - to jest skoczek, który potrzebuje większej pewności siebie. Wygrana klasyfikacji generalnej PK to tylko nagroda pocieszenia, ponieważ w PŚ nie odnotował żadnego występu na miarę swoich możliwości.
4. Anže Lanišek - na pewno stać go na zdecydowanie lepsze skoki. Miał dobre, pojedyncze występy, ale jak na utalentowanego, perspektywicznego zawodnika to za mało.
5. Viktor Polašek - wygrał MŚJ w 2017 roku, ale jego kariera stoi w miejscu. Oddawał dobre skoki w konkursach drużynowych, ale w indywidualnych nie ukazywał swojego potencjału.
Do innych skoczków, którzy mogą uznać ten sezon za nieudany, można zaliczyć między innymi Daniela Andre Tandego, Piusa Paschkego, Michaela Hayboecka, Gregora Deschwandena i Taku Takeuchiego.
Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl
Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl
- Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
- Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
- Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
- Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
- Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
- Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
- Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
- Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
- Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
- Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
- Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
- Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
- Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
- Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
- W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
- W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).
Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu
Zaloguj się