LPI Pań w Hinterzarten: Schmid wygrywa niedzielny konkurs

• 2024-08-11 09:56

Katharina Schmid triumfowała w niedzielnym konkursie Letniego Pucharu Interkontynentalnego pań, rozegranym na Rothaus-Schanze (HS109) w Hinterzarten. Mistrzyni świata z Planicy zwyciężyła po skokach na odległość 107 m oraz 104 m. Drugie miejsce zajęła Selina Freitag, a trzecia była Karolina Indrackova. Polki nie startowały.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdowała się Selina Freitag. Liderka cyklu poszybowała na 107 metr i na półmetku zmagań wyprzedzała o 1,7 punktu Katharinę Schmid (107 m), zaś o 10,1 pkt. Annę Hollandt (102,5 m). Czwarta była Emely Torazza (104,5 m), piąta Karolina Indrackova (101,5 m), z kolei szósta Juliane Seyfarth (100,5 m).

Na kolejnych pozycjach sklasyfikowane zostały Alvine Holz (102 m), Tina Erzar (96 m) i Meghann Wadsak (98 m). Dziesiąte miejsce zajmowała Agnes Reisch (98 m).

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 35. i 34. belki.

W serii finałowej walka o zwycięstwo zakończyła się sukcesem dla Kathariny Schmid. Mistrzyni świata z Planicy wylądowała na 104 metrze i wyprzedziła o 0,9 punktu liderkę na półmetku, Selinę Freitag (103,5 m). Na najniższym stopniu podium stanęła Karolina Indrackova (103,5 m), a tuż za nią znalazły się Juliane Seyfarth (102,5 m), Alvine Holz (101 m) i Tina Erzar (104,5 m).

Na siódmej pozycji rywalizację zakończyła Anna Hollandt (99 m). Ósma była Emely Torazza (94 m), dziewiąta Agnes Reisch (97,5 m), z kolei dziesiąta Anna-Fay Scharfenberg (97 m).

Rundę finałową przeprowadzono w całości z 34. platformy.

W klasyfikacji generalnej cyklu prowadzi Selina Freitag (180 pkt.) przed Tiną Erzar (120 pkt.) i Juliane Seyfarth (110 pkt.). Czwarte miejsce zajmuje niedzielna triumfatorka, Katharina Schmid (100 pkt.).

Kolejne zawody Letniego Pucharu Interkontynentalnego pań rozegrane zostaną za miesiąc, 14-15 września w Trondheim (HS105).