LPI Pań w Trondheim: Kolejny triumf Schmid, Bełtowska czternasta

• 2024-09-15 14:35

Katharina Schmid podobnie jak w sobotę, również i w niedzielę wygrała zawody Letniego Pucharu Interkontynentalnego pań na normalnej skoczni w Trondheim (HS138). Reprezentantka Niemiec oddała skoki na odległość 101 m i 98 m. Czternaste miejsce zajęła Pola Bełtowska. Awans do finału wywalczyła również Anna Twardosz.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdowała się Katharina Althaus (101 m). Niemka wyprzedzała o 5,6 punktu Annę Odine Stroem (99,5 m) oraz o 7 pkt. Eirin Marię Kvandal (97,5 m). Czwarta była Thea Minyan Bjoerseth (98,5 m), piąta Selina Freitag (97 m), z kolei szósta Juliane Seyfarth (98,5 m).

Czołową dziesiątkę rundy skompletowały Alexandria Loutitt (97 m), Jenny Rautionaho (99 m) oraz Gyda Westvold Hansen (97 m) ex aequo z Niką Prevc (96 m).

Awans do finału wywalczyły dwie reprezentantki Polski. Pola Bełtowska po skoku na odległość 90,5 metra zajmowała piętnaste miejsce. Dwudziesta druga była Anna Twardosz (87 m).

Nicole Konderla (81,5 m) zakończyła zawody na trzydziestej dziewiątej pozycji. Czterdziesta pierwsza była Natalia Słowik (77 m).

Pierwszą serię zawodów przeprowadzono z 26., 24. i 23. belki startowej.

W finale Katharina Schmid wylądowała na 98 metrze i zwyciężyła z przewagą 7,5 punktu nad Eirin Marią Kvandal (97 m). Na najniższym stopniu podium stanęła Anna Odine Stroem (96 m), a tuż za nią uplasowały się Thea Minyan Bjoerseth (93 m), Juliane Seyfart (100 m) i Jenny Rautionaho (100 m).

Na siódmej pozycji zawody zakończyła Alexandria Loutitt (102 m), ósma była Selina Freitag (90,5 m), dziewiąta Ema Klinec (95,5 m), a dziesiąta Alvine Holz (93,5 m).

Pola Bełtowska w finałowej próbie wylądowała na 94 metrze i awansowała na czternaste miejsce. Dwudziesta siódma ostatecznie była Anna Twardosz (84 m).

Serię finałową przeprowadzono z 26., 25. i 24. platformy.

Nową liderką Letniego Pucharu Interkontynentalnego pań została Katharina Schmid (300 pkt.), która wyprzedza Selinę Freitag (248 pkt.) i Juliane Seyfarth (181 pkt.). Najlepsza z Polek, Pola Bełtowska (24 pkt.) zajmuje trzydzieste pierwsze miejsce.

Kolejne zawody Letniego Pucharu Interkontynentalnego rozegrane zostaną za tydzień, 21-22 września w austriackim Stams (HS115).