AC w Hinterzarten: Jancar wygrywa jednoseryjne zawody, trzech Polaków z punktami

• 2024-09-15 16:23

Ziga Jancar wygrał niedzielny konkurs Alpen Cup w Hinterzarten (HS109), zakończony po pierwszej serii. Reprezentant Słowenii zwyciężył po skoku na odległość 108,5 metra. Pucharowe punkty zdobyli Kamil Waszek, Michał Obtułowicz i Szymon Urbański.

Z uwagi na trudne warunki wietrzne, zawody w Hinterzarten ograniczono do jednej serii. W niej po zwycięstwo sięgnął Ziga Jancar. Słoweniec uzyskał odległość 108,5 metra i wygrał z przewagą 4,3 punktu nad Nikim Hummlem (112 m). Podium uzupełnił Urban Simnic (105 m). Czwarty był Clemens Vinatzer (106 m), piąty Felix Frischmann (106,5 m), a szósty Lukas Haagen (104,5 m).

Na kolejnych pozycjach sklasyfikowani zostali Simon Steinberger (100 m), Johannes Poelz (102 m) i Otto Maus (105,5 m). Czołową dziesiątkę zamknął Aaron Siegel (100 m).

Punkty do klasyfikacji generalnej cyklu zdobyło trzech reprezentantów Polski. Dwudzieste szóste miejsce zajął Kamil Waszek (84 m), dwudziesty dziewiąty był Michał Obtułowicz (88 m), natomiast trzydziesty Szymon Urbański (88 m).

Klemens Staszel ukończył rywalizację na trzydziestej czwartej pozycji (88,5 m). Czterdziesty pierwszy był Wiktor Szozda (83,5 m), pięćdziesiąty pierwszy Konrad Tomasiak (79,5 m), pięćdziesiąty drugi Szymon Sarniak (84,5 m), zaś sześćdziesiąty szósty Wojciech Cieślar (72,5 m).

Liderem klasyfikacji generalnej cyklu jest Ziga Jancar (150 pkt.), a tuż za nim plasują się Simon Steinberger (136 pkt.) i Clemens Vinatzer (130 pkt.). Dziewiętnaste miejsce zajmuje najlepszy z Polaków, Kamil Waszek (19 pkt.).

Kolejne zawody zaliczane do cyklu Alpen Cup rozegrane zostaną za dwa tygodnie, 27-28 września na skoczni Jested (HS100) w Libercu.