![](/content/images/news/powieksz/forfang_2025-02-08_18-56-44.jpg)
Johann Andre Forfang triumfował w sobotnim konkursie w Lake Placid, wyprzedzając Jana Hoerla i Daniela Tschofeniga. Norweg czekał na ponowne zwycięstwo 335 dni. Wygraną zadedykował chorującemu tacie.
Pierwsze zwycięstwo od 335 dni, odczarowana skocznia w Lake Placid i wygrana zadedykowana chorującemu tacie. Sobotnie zwycięstwo Johanna Andre Forfanga na amerykańskim obiekcie wiele znaczyło dla Norwega. – Długo czekałem na ten moment – przyznał 29-latek.
– Czuję, że robię znakomitą robotę, a moje skoki są dobre. Wiem, że stać mnie na wiele i muszę tylko być cierpliwy – mówił naszemu portalowi w ubiegły weekend Norweg, który w ostatnich pięciu konkursach Pucharu Świata czterokrotnie zajął drugie miejsce. – Wygram, zanim skończy się zima, będę dalej walczył. Dotychczas nie skakałem dobrze w Lake Placid, ale nie byłem też nigdy w takiej formie, więc mam nadzieję, że odczaruję tę skocznię – mówił wówczas 29-latek.
Cierpliwość i determinacja sprawiły, że udało mu się "odczarować" obiekt w Lake Placid i to właśnie na nim Forfang sięgnął po wyczekiwane od dawna zwycięstwo. Po raz ostatni na najwyższym stopniu podium stanął 10 marca 2024 roku w ojczystym Oslo.
– Długo czekałem na ten moment – mówił w rozmowie z FIS po dwóch dobrych skokach na odległości 130,5 i 121 metrów. – Czułem, że mój poziom jest tak wysoki przez całą zimę i nareszcie znalazłem się na szczycie – dodał szczęśliwy zwycięzca.
W rozmowie z rodzimymi mediami otwarcie przyznał też, że zwycięstwo dedykuje chorującemu na nowotwór tacie.
– Naprawdę miło jest móc odwdzięczyć się rodzinie w obecnych czasach. To najlepsze, co mogę zrobić w zamian za to, że nie mogę być teraz w domu. To zastrzyk energii dla nas wszystkich. Potrzebujemy tego teraz – mówił w wywiadzie dla NRK. – Rozmawiam z nim każdego ranka przed każdym i wiem, że to dla niego niesamowicie wiele znaczy. Wspaniale jest móc podarować to rodzinie w tych trudnych czasach – dodał.
Jeszcze dzisiaj, o godzinie 23:00 czasu polskiego, rozpocznie się w Lake Placid konkurs drużyn mieszanych. Polskę reprezentować będą Pola Bełtowska, Aleksander Zniszczoł, Anna Twardosz i Paweł Wąsek.
Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl
Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl
- Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
- Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
- Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
- Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
- Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
- Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
- Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
- Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
- Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
- Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
- Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
- Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
- Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
- Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
- W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
- W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).
Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu
Zaloguj się