Skocznia normalna w Oslo otwarta i przetestowana

  • 2010-09-09 12:54

Skocznia w Oslo o punkcie konstrukcyjnym K-95 i rozmiarze HS 106, nazwana Midtstua została właśnie otwarta i przetestowana przez norweskich skoczków. Obiekt ten został wybudowany przede wszystkim na Mistrzostwa Świata w Oslo (2011).


W poniedziałek 22 skoczków z Norwegii udało się na rozbieg skoczni by oddać pierwsze skoki i jednocześnie przetestować skocznię. O swoich pierwszych wrażeniach donosi Tom Hilde na swojej stronie internetowej.

"O tej skoczni mogę mówić tylko pozytywnie, jak na skocznię normalną wydaje się ona naprawdę duża. Leci się wysoko, a potem gwałtownie spada w dół. Mój najdłuższy skok wynosił około 107 metrów, ale uważam że można skoczyć jeszcze dalej" - cieszy się Hilde.

Norweg doskonale wie, że przepisy nie pozwolą na dłuższe skoki w zawodach. "Rozmiar skoczni wynosi 106 metrów i wiem że jury nie lubi gdy skacze się ponad tę granicę. Nie ma więc potrzeby by osiągać większe prędkości na rozbiegu, wszystko po to by na zawodach skoki nie przekraczały 106m" - dodaje Tom.

"To będzie idealna skocznia do treningów, oczywiście gdy tylko zostanie ukończony wyciąg. Jak na razie musieliśmy podjeżdzać na górę samochodami, a to zabierało trochę czasu. Trenerzy również dobrze wypowiadają się o skoczni. Plafrorma trenerska usytuowana jest w dobrym miejscu do filmowania treningowych skoków i równoczesnego ich oglądania, tak że trener zaraz po skoku może nam powiedzieć jakie są jego wrażenia" - kończy Tom Hilde.

Oto lista startowa skoczków którzy testowali skocznię Midtstua:

1. Maren Lundby, Morgendagens helter/damehopplaget
2. Daniel Tande, Morgendagens helter
3. Gyda Enger, Morgendagens helter/damehopplaget
4. Johan Forfang, Morgendagens helter
5. Audun Hokolt, Morgendagens helter - kombinert
6. Truls Johansen, Morgendagens helter - kombinertlandslaget
7. Atle Pedersen Rønsen, B-landslaget/Kollenhopp
8. Kim Rene Elverum Sorsell, B-landslaget/Kollenhopp
9. Rune Velta, B-landslaget/Kollenhopp
10. Silje Sprakenhaug, Damehopplandslaget
11. Line Jahr, Damehopplandslaget
12. Annette Sagen, Damehopplandslaget
13. Gudmund Storlien, Kombinertlandslaget
14. Mikko Kokslien, Kombinertlandslaget
15. Ole Christian Wendel, Kombinertlandslaget
16. Håvard Klemetsen, Kombinertlandslaget
17. Jan Schmid, Kombinertlandslaget
18. Anders Bardal, Hopplandslaget
19. Johan Remen Evensen, Hopplandslaget
20. Anders Jacobsen, Hopplandslaget
21. Bjørn Einar Romøren, Hopplandslaget
22. Tom Hilde, Hopplandslaget


Natalia Konarzewska, źródło: tom-hilde.com
oglądalność: (11433) komentarze: (24)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • sergio110 początkujący

    Wiecie może czy konkursy w Oslo będą nocne. Na mistrzostwach świata Adam zawsze zdobywał medale podczas nocnych konkursów i dlatego z ciekawości pytam

  • Boy profesor

    Owszem, wszystkie nowe normalne skocznie mają wymiary K95 HS106. Między innymi dlatego, że K90 to było za mało, a K100 to już by była skocznia duża, tak więc buduje się coś pomiędzy. Chociaż są oczywiście wyjątki, np. w estońskim Otepaa wybudowano skocznię K90, a w PyeongChang w Korei K98.

  • Wilk94 stały bywalec
    Do Fanka

    To prawda jest odsłonięta, lecz wydaję mi się że jeszcze zapory przeciw wiatrowe jeszcze zrobią, mają dużo czasu, a po drugie nie napisali że skończyli tylko że otworzyli.

  • anonim

    Skocznia bardzo ładna.
    Ale czy nie za bardzo odsłonięta ? tzn nie osłonięta od ewentualnych wiatrów ?
    Jak historia pokazała i na skoczni normalnej przeszkodą w przeprowadzeniu konkursu może okazać się wiatr.

  • luck191 stały bywalec
    meg86

    Polska kraj w,którym połowa Polaków to eksperci w skokach to wypadłoby by na zawody kobiet w skokach zwrócono uwagę,wszak do tego sportu rwie się bardzo dużo dziewczyn

  • meg86 początkujący
    luck191

    Dokładnie. Tylko wiesz myślę, że my mamy już takie zawodniczki które mają duży potencjał. Ale żeby to przełożyć na wyniki potrzeba nakładów na rozwój. U nas jeszcze nie ma takiej "mody" na skoki kobiet ale jestem pewna, że to się szybko zmieni.
    Fakt, że mogą one już rywalizować na IO jest bardzo mobilizujące

  • meg86 początkujący

    Mam nadzieję, że nie będziemy musieli zachwycać się tylko obiektami budowanymi za naszą granicą. Obyśmy mieli też swoje powody do radości. Mam tu na myśli skocznie w Wiśle-Centrum, oby jak najszybciej ten projekt został zrealizowany.

  • meg86 początkujący

    Piękny obiekt. Podoba mi się, że Norwegowie tak skłaniają się w kierunku kobiet uprawiających tą dyscyplinę- przynajmniej starają się to podkreślać. Ten naród ma najdłuższą historię jeśli chodzi o skoki narciarskie i mam nadzieję, że ich zaangażowanie w skoki kobiet zmobilizuje także inne kraje do takiego właśnie podejścia i zwiększenia uwagi na dziewczyny.

  • anonim

    to ta skocznia?
    youtube.com/watch?v=B0bipDhJa28

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl