Alexander Stoeckl obiecuje ciężki trening swoim podopiecznym
- 2011-05-08 22:09
Alexander Stoeckl nowy trener norweskich skoczków narciarskich, obiecuje ciężki trening w czasie okresu letniego. Szczególny nacisk będzie położony na siłę.
"Jest ogromna różnica pomiędzy Norwegami a Austriakami, szczególnie widoczna podczas wybicia, więcej niż 10 centymetrów. A to jest dużo" - powiedział Stoeckl. "To oznacza prawie 15m na 140-metrowej skoczni" - wyjaśnił szkoleniowiec.
Dotychczasowe wyniki wyraźnie pokazują, że norwescy skoczkowie muszą popracować nad siłą. Stoeckl uważa, że wprowadzenie nowych zasad spowodowało, że zawodnicy muszą mieć więcej siły, dlatego trening siłowy jest taki ważny.
"Thomas Morgestern, ma wybicie na 70 centymetrów i jest prawdopodobnie najlepszy wynik na świecie. Zawodnicy z Norwegii mogą pochwalić się wybiciem na 50-55 centymetrów. To jest za mało" - dodał Stoeckl.
Wyniki osiągane przez norweskich skoczków są dla nowego trenera niezadawalające, dlatego kilka dni temu przedstawił program mający na celu ich poprawę. "To będą ciężkie dwie godziny dziennie" - zakończył Stoeckl.
-
Emil profesor
"Emil (*149.156.24.6), 09 maja 2011, 11:30
-
Nie ma skoczka co przy wietrze z tyłu by odlatywał jak przy wietrze pod narty. To jest mit. " Manipulujesz moimi słowami.
W serii Happonen skoczył 140 mając pod narty. w II serii z WYŻSZEJ BELKI skoczył 133 mając w plecy. Freund nawet mając 10 m/s w plecy skoczy te 140 mając belke o nr 30. Paniał? -
anonim
Fakt to było w pierwszej grupie pierwszej serii, sprawdziłam ale jednak coś nawaliło.
A Adam pokazał, że przy takim wietrze w plecy plus 12 pkt za wiatr i 136 m, praktycznie 6 dni po upadku w Zakopanem to iście Mistrzowski styl:) -
piotr186 profesor
Fanka
O ile wiem w konkursie drużynowym nie naliczano punktów za wiatr tylko dla pierwszej grupy skoczków w pierwszej serii.
-
anonim
Co do Willingen, nie byłam w 100% pewna czy to tam było ale sprawdziłam sobie, jak dobrze mieć nagrane konkursy, podczas drużynówki po skoku w pierwszej grupie drugiego zawodnika zaczęły się tzw.problemy techniczne, nie wyświetlały się żadne pomiary, komentator dostał informację, ze mają problemy techniczne z pomiarami odległości jak i kompensacji za wiatr, zrobili dłuższą przerwę, po czym wznowili konkurs ale nadal nie były pokazywane kompensacje za wiatr, pokazywali tylko odległość i noty za styl czyli konkurs toczył się do końca w starym systemie.
Potem na drugi dzień podczas ind.była informacja, że całą noc pracowali nad systemem, bo coś się popsuło. -
anonim
@Emil
Jesli sądzisz, że jakiś sport wyczynowy gdzie w 80% decyduja o wyniku jakieś inne jednostki ludzkie jest sprawiedliwy to żyjesz w świecie iluzji.
Dziś nie ma sportu wyczynowego sprawiedliwego.
A W Willingen system im nawalił, mówili o tym na antenie podczas konkursu drużynowego. -
HKS profesor
Ja w ten system już nie wierzę po skoku Jelenki na MŚ. Kołysało nim strasznie, skoczył stosunkowo krótko i dostał chyba +27. Po jakimś czasie ktoś zaprotestował i dostał -3... Można było tylko spytać "Co jest grane?" i skąd mam pewność, że przy innych skokach to mierzy tak jak ma mierzyć?
-
anonim
Moze te pomiary sa tak usrednione,ze niezbyt prawdziwe.Moze wyłapie wiatr gdzies tam z tyłu na moment a potem przegapi pod narty na dole.W kazdym razie jesli rekordy są bite z tylnym wiatrem z niskiej belki to cos jest nie tak.No chyba,ze tak nie jest.Ale tez cos mi sie zdawało,ze tak było.
-
piotr186 profesor
Wmil
Cóz Frund to nie jest klasa światowa, raczej jest to zawodnik z potencjałem na przyszłość i sporym szczęściem. Freund póki co jest na tyle przeciętny (np. fizycznie czy technicznie) że z takimi wiatrami (gdyby naprawdę wiały w plecy) prostu by sobie nie poradził.
W każdym razie nie uwierzę ze przy wietrze 0,8 m/s w plecy Freund mógł skoczyć 139 metrów...albo Happonen przy wietrze identycznym skoczył 133 metry. Albo Yumoto przy wietrze 0,46 m/s w plecy 136 metrów?
To fizycznie nie możliwe.
Wiem zę zawsze i wszędzie bronisz Hofera. Ale to już jest groteska. Próbujesz wmówić że przy wiatrach w plecy skacze się lepiej (i dalej) niż przy wiatrach pod narty....
Zresztą Morgenstern tez zekom skakał rekord skoczni (149 metrów) w Kussamo z bardzo niskiej belki ido tego z wiatrem w plecy 0,36 metra na sekundę. To tez jest fizycznie nie możliwe. po prostu wszędzie tam wiało pod narty (przynajmniej w części skoczni na progu i na zeskoku) -
Emil profesor
@Lestek Świat nie jest sprawiedliwy. Jest strasznie niesprawiedliwy/ Więc niech chociaż sport będzie. Co do Willingen wszystko raczej działało ok. Pewności oczywiście nigdy na 100% mieć nie będziemy bo nic nie jest pewne i jest jakieś 0,0000001 szans że to co pisze piotrek to jest prawda.
-
Lestek weteran
-
Ja tam zawsze jestem przeciw niemu. W tym sporcie nie chodzi o to, żeby było sprawiedliwie... i dlatego jest piękny,
-
anonim
Czy to nie właśnie w Willingen mieli kłopoty z systemem ?
O ile pamiętam nawalił podczas konkursu drużynowego, nie wiem może się mylę co do miejsca ale pamiętam, żę były spore problemy i jak skakali w drużynówce bez niego ? Wyświetlały się dziwne punkty za wiatr a potem komentator powiedział, że coś się popsuło.
Ponoć naprawiali to całą nic i skąd mamy pewność, ze w indywidualnym działał poprawnie ?
Nie mamy nigdy tej pewności.
A mi z tym coś nie gra od momentu jego powstania i tyle. -
Emil profesor
@piotr186 Tak, Freund w tym sezonie to klasa światowa. Dwie wygrane, pięć miejsc na podium i wiele miejsc w "10". Może by tak na chłodno przeanalizować konkurs w Willigen zamiast pleść głupoty? W 1 serii Freund z 8 belki skoczył 143,5 metry mając +3,2 za wiatr. W II serii z 9 belki mając o 0,4 km/h większą prędkość skoczył 140 m mając 9,4 za wiatr. Czyli wiatr mu przeszkodził w oddaniu jeszcze dłuższego skoku. Cała czołowa czwórka tego konkursu w II serii oddali krótsze skoki mimo wyższego rozbiegu. Właśnie z powodu tego tylnego wiatru. Jak wytłumaczysz fakt że Adam skoczył mimo wyższej belki niż w serii próbnej w dwóch skokach konkursowych o 8,9 metrów krócej . Bo w serii próbnej miał wyraźny minus a w konkursie wyraźnie plus. Jak wytłumaczysz fakt że niektórzy w 1 serii mieli minusa a w II serii plusa i mimo wyższej belki i prędkości skakali nawet do 10 metrów krócej.
-
piotr186 profesor
Emil
Nie pogrążaj się. Czy Freund to klasa światowa? Nawet najlepszy skoczek nie skoczyłby przy wietrze ponad 1 m/s w plecy 140 metrów w Wilingen. Takiego wiatru tam nie było. system tam przynajmniej nie działa kompletnie. Był wiatr pod narty a system wykazał w plecy....
Niby nikt tam nie był pokrzywdzony bo każdy dostał większego czy mniejszego plusa ale to pokazuje absurdalność sytemu przynajmniej na niektórych skoczniach. -
anonim
A Stoch..na pewno zyskał na wybicu,jest mocne,ale nie zawsze dobry kierunek.Porównywałem wyjscie Adama I Stocha w Vikersund i było na prawie takiej samej wysokości.Adam nigdy nie miał czegos takiego że za wysoko wyszedł,bo i tak umiał dobrze się ułożyć..Za wysokie loty był podziwiany,ten Harrahov z 2001 tkwi mi w pamięci,choc nie bylem na trybunach,ale w TV wygladało to znakomicie.
-
anonim
@fan
Schlieren ma mocne,ale inaczej wychodzi.Kofler owszem,i wysoko leci.Ammann musi mieć mocne przy takich dalekich lotach,ale u niego tego nie widać,bo płynnie wychodzi i od razu jest ułożony.Pamiętam skok Ljokelsoya na rekord w Oberstdorfie,wyszedł mocno,ale bardzo płynnie,to było idealne.A Adam zawsze dominował jesli chodzi o wysokość,moc i kierunek,wiadmo,że w ostatnim czasie juz to nie było to co kiedyś,ale i tak dawał radę. -
fan profesor
naszym tez by sie przydalo, bo Hula czy Mietusy i Koty maja slabe odbicie a Mietus to sprawia wrazenie jakby w ogole sie nie odbijal.Przynajmniej zeby mieli taka sile odbicia jak Stoch czy Kubacki.A ci dwaj maja taki potencjal w nogach ze moga sie odbijac porownywanie do Morgensterna czy Koflera.Skoczkow obecnie o chyba najmocniejszym odbiciu ze wszystkich.Jak ci dwaj wychodza z progu to normalnie sprawiaja wrazenie petardy wystrzelonej w powietrze.
A Schlierenzauer nie ma tak mocnego odbicia jak Kofler czy Morgenstern.On potrzebuje troche warunkow chyba ze jest w znakomitej formie.Podobnie jak Ammann i inni giganci. -
Emil profesor
@piotr186. Ciężko żeby skakali krócej w tym Willingen bo ze skoku na skok byli coraz lepsi skoczkowie. Aż takich znowu różnic w wietrze między słabszymi skoczkami a czołówką nie było żeby Ci ostatni nie odlatywali. Nawet w tym Willingen był przydatny bo ukrócił wyskoki Colloredo Takuechego, Yumoto.
-
piotr186 profesor
Fanka
Coz masz rację. Generalnie to najgorsze warunk9i miał jednak Adam Małysz. Morgenstern zawsze dostawał korzystną ilość punktów (duże plusy, małe minusy) ale z warunkami na skoczni przeliczniki nie mają rpaiwe nic wspólnego. Zwłaszcza jak wiatr bardziej kręci a im bardziej tym gorzej się sprawdzają.
A Hofer wbrew temu co mówi żadnych zmian nie zrobi w przelicznikach. No tak - skoryguje je o ułamek punkta tak jak przed ostatnim sezonem ale to nie zmienia niczego. Przelicznik są dalej do bani. -
piotr186 profesor
Emil
Cóz ciężko wierzyć przelicznikom. W takim Willingen podobno wszyscy skakali z bardzo mocnym wiatrem z tyłu. A im dalej skakali tym więcej dodatnich punktów dostawali..... to był tylko jeden jaskrawy przykład...
Generalnie to na przeliczniki trzeba patrzyć przymrożeniem oka choć z braku laku dobry kit jak to się mówi. Czyli niczego innego nie mamy to na tym się musimy opierać.
Morgenstern nie zawsze skakł w najlepszych czy najgorszych warunkach ale w sumie zawsze dostawała takie punkty ze nie był na nich straty w przeciwieństwie do np. Adama Małysza
Generalnie to bez punktów Morgenstern miałby mniej miejsc na podium i mniej wygranych. Taka prawda... -
Emil profesor
@piotr186. My mówimy o tym sezonie. Adam w poprzednich sezonach cuda robił ale mimo wszystko Adam w tym słynnym Trondheim przegrał o 8 metrów z Jaafsem w 1 serii mimo że normalnie pokonał by go 15-20 metrów. To jest dowód że warunków nie przelecisz. Nawet przy silnym tylnym wietrze można skoczyć bardzo daleko tylko trzeba wysoko ustawic belke startową. Roman Trofimow w treningu w Kuusamo skoczył 135,5 metrów mając +11 za wiatr. Niemożliwe? Ano możliwe tylko 10 belka była gdy czołówka skakała z 3. W 3 Zakopanem z punktacji za wiatr wynikało że Morgi miał średnie warunki ani złe ani dobre, podobnie było w Planicy. Po prostu tamte skoki zawalił, miał w nich bardzo słabe prędkości na progi jak na siebie. W 3 Engelbergu mimo wszystko stanął na podium a 1 serii z czołówki wyprzedził go tylko Kofler. Może nie był mistrzem przeskakiwania trudnych warunków ale w paru konkursach sobie z nimi nieźle poradził zwłaszcza gdy były one równe dla wszystkich (2 Engelberg, Innsbruck czy I Harrachov gdzie przegrał na prawde minimalnie a miał warunki gorsze niż większość rywali)
-
Sousuke stały bywalec
@piotr186
Jeszcze Willingen 2001, kiedy Schmitt skoczył w 1 serii 97m a Adam 122 :) -
anonim
@piotr
Mi chodziło o to aby zwrócić uwagę na system punktacji, że tu coś nie gra.
Bo analizując cały sezon i już na to zwróciła kiedyś @gina / przepraszam, że się na ciebie powołam, jak tu zajrzysz/ , z punktacji wynika, że to Morgen miał najgorsze warunki do skakania, a każdy niech sobie to z interpretuje jak chce, NS zawsze będzie budził sporo dyskusji i kontrowersji w dodatku my zwykli kibice nie mamy pojęcia jak to coś funkcjonuje.
Morgen najwięcej zyskał właśnie punktami za wiatr. -
anonim
Bo dynamika wyjścia z progu jest co najmniej tak samo ważna, jak wiatr, prędkość na rozbiegu czy moment wybicia. Powiedziałbym, że nawet najważniejsza, zwłaszcza na mamutach.
-
Talar weteran
Carlito
Tyle że to nie chodzi o to że Morgenstern wybija sie wysoko i dlatego przeważnie wygrywa ale o to że wybija sie najmocniej.. Wysokość nie ma to praktycznie nic do rzeczy..to kwestia kierunku jaki zawodnik obierze(Morgenstern wyżej, Ammann niżej) i trajektorii ale najważniejsza jest moc wybicia..
-
anonim
Chodzi o wysokość wybicia? I co ona niby daje,jeśli Stoch z Morgernsternem wychodzili najwyżej w Vikersund a odległości mieli słabe.A Ammann? Przy niskim wyjsciu 238 walnął.Zresztą Ammann na innych skoczniach też tak skacze,że dopiero widać,że daleko poleci w drugiej fazie.
-
piotr186 profesor
Emil
To dlaczego w Willingen taki Freund za skok 140 metrowy (druga seria konkursu indywidualnego) dostał +10 pkt? Czyli było ponad 1 metr w plecy (teoretycznie) i dotyczyło to także wiele innych zawodników podczas tego konkursu.?
I przypomnę ci Adam małysz i konkurs w Trondheim w 2001 roku kiedy Schmit i wielu przed Małyszem skakało po 70 -kilka metrów
a Adam Małysz skoczył w pierwszej serii coś 117 metrów... Podobnie bywało wielokrotnie, Morgenstern nigdy nie potrafił skakać w trudnych warunkach. I nie mówię tu o wietrze do pól metra w plecy (które są nawet korzystne dla Morgensterna) tylko o mocniejszych wiatrach.
Fanka
To Adam Małysz miał najczęściej najgorsze warunki w konkursach. Morgenstern miał na ogół najlepsze lub prawie najlepsze. Kiedy rzeczywiście trafił na trudniejsze (trzeci Engelberg, Ga-pa, Saporro, trzecie Zakopane, Planica) rzeczywiście lądował na dalekich miejscach (przynajmniej po pierwszej serii) .... -
pietrek94 stały bywalec
Emil
Akurat najlepiej jeśli chodzi o konkursy z tylnim wiatrem wypadł Stoch. Zobacz sobie na warunki jakie miał w Zakopanem, Klingenthal i Planicy.
-
Emil profesor
@pepe. Właściwie się zgadzam, chociaż w konkursach przy ekstremalnie silnym tylnym wietrze w tym sezonie najlepiej radził sobie Kofler. Ale gdy już wiatr z tyłu nie przekraczał 0,7 m/s Morgi był większość sezonu praktycznie nie do pokonania.
-
kokoka bywalec
oby Stoeckl się nie przejechał na tym treningu siłowym. już nie mogę się doczekać zimy, aby zobaczyć co z tego wyszło:)
-
anonim
@pepe
I trafiłeś w samo sedno. Urosło mnóstwo mitów na temat Adam z jego wielkich sezonów. Bralo się to zapewne z tego, ze kibice w tych czasach nie znali się kompletnie na skokach i wierzyli we wszystko co im komentator i tzw. specjaliści. Kazdy kto oglądał zawody przed era Małysza wiedział, ze plota trzy po trzy, ale takich ludzi było niewielu.
-
pepeleusz profesor
Morgenstern zdecydowanie najlepiej na świecie radzi sobie z wiatrem z tyłu, co oznacza, że najmniej traci w porównaniu do hipotetycznego wariantu gdyby podczas danej próby był wiatr korzystny.
A niezależnie od zmian sprzętu i przepisów , to zawsze kierunek i siła wiatru miały mniejszy lub większy wpływ na długość skoku. Gadanie że dla kogoś (np dla Małysza - kiedy w najwyższej formie wygrywał konkursy na wietrze z tyłu) nie miał znaczenia kierunek wiatru było mitem. -
Luthor weteran
@piotr
Ja akurat myślę, że Morgi radzi sobie z wiatrem z tyłu bardzo dobrze. To raczej Schlierenzauer bez wiatru pod narty nie istnieje.
-
Emil profesor
Nie ma skoczka co przy wietrze z tyłu by odlatywał jak przy wietrze pod narty. To jest mit. W Oslo 2007 akurat wiało bardzo mocno pod narty. Belka była bodaj nr 2 i przez ekstremalnie niski rozbieg były takie krótkie odległości. Coś w Sapporo 2011 w II konkursie. Morgi sobie radził przy wietrze z tyłu w Engelbergu w II konkursie w Lillehammer, w Obersdorfie na TCS w Innsbrucku w II skoku. Jak skoczek jest w formie to w każdym warunkach odleci chociaż im mocniejszy wiatr z tyłu tym większa szansa Koflera na wygranie z Morgim.
-
anonim
@piotr
Kiedy właśnie Adam odkąd trenował z Finem osiągał najlepsze rezultaty przez ostatnie 5 lat od roku 06/07 już latem LGP wygrał w cuglach nie startując we wszystkim.
Właśnie ta zmiana treningu i spokojniejsze podejście Fina to niego potrafilo u niego pobudzić coś co Kuttin uśpił :)
Niewypałem tylko był następny rok po zdobyciu KK, ale nie najgorszy oraz ten kiedy przez pomyłkę trenował z Kruczkiem, nazwę to pomyłką bo to było totalne nieporozumienie, ale dobrze, że Adam uciekł z TCS do FIna, od tamtej pory jego wyniki szły w górę.
Masz rację co do Morgiego, jak ma wiatr z tyłu to nie odlatuje tak było np:w Sapporo, ale też na innych skoczniach no cóż, ale dziwnie się zawsze składało, że on jako jedyny w całym sezonie miał najgorsze warunki, widac to było po pkt jakie dostawał za wiatr.No ale doczekać się nie doczekamy chyba zmian w systemie oceniania za wiatr, więcej pomiarów na skoczniach widać nic w tym kierunku nie robią przynajmniej na razie. -
anonim
Taki trening to i naszym by się przydał. Hula, Miętusy, Koty maja, jakby nie patrzeć sile wybicia tragiczna. Niemal zjeżdżają sobie ze skoczni i tyle.
-
luck191 stały bywalec
Stoeckl wprowadza swoje metody,może wszystko skończy się dobrze,nie wszystkim może to wyjść na dobre,ale Norwedzy mają szeroką kadrę,może ktoś wypalić jak Jacobsen w sezonie 2006/07,warto próbować
-
piotr186 profesor
Fanka
Takie nagłe zmiany w sposobie treningu jeszcze nikomu nie wyszło na dobre.... vide chociażby Adam Małysz... Nie zdziwiłbym się jakby w zimie Norwegowie skakali kastrowanie ( z wyjątkiem Evensena w Vikersund)
Co do wybicia to samo ono to jeszcze nie wszystko.
Morgenstern ma mocne odbicie (choć bym nie przesadzał, moim zdaniem Adam Małysz miał mocniejsze zwłaszcza w swoim szczytowym okresie 2001-2003 i 2006-2007). Adam Małysz w okresie swojej największej formy potrafił skakać daleko i wygrywać nawet w najgorszych warunkach (np. Oslo 2007), Morgensternowi zawieje mocniej z tytlu i nie istnieje..... -
anonim
Morgenstern pracuje indywidualnie z Kuttinem, od dwóch lat, ile siły on robi na siłowni i wyciska nogami to w głowie się nie mieści, do tego podskoki ze sztangą na plecach i nie tylko i efekt jest.
Ja sądzę, że nowy trener wniesie im do treningów coś nowego a wyniki mogą być w zimie, lato jest od trenowania, sprawdzania się w LGP ale zima tak na prawdę weryfikuje całe przygotowanie latem.
A takim wybiciem jakim dysponował Adam jeszcze w sezonie 06/07 kiedy wyskoczył ponad siatki w Oslo nie dysponował chyba nikt.
Ten to miał dynamit :) -
svale bywalec
I będzie sytuacja analogiczna, jak w sezonie 2008/2009 - Kojonkoski zafundował Norwegom trening siłowy i efekty były opłakane. Wygrali tylko drużynówkę w Planicy na koniec sezonu. Jacobsen zdobył brąz na MŚ w Libercu, ale miał niesamowitego farta.
Norwegowie nie są przyzwyczajeni do takiego ciężkiego, siłowego treningu. Austriacy mają to na porządku dziennym, odkąd rozpoczęli jakiekolwiek treningi. Taka jest szkoła austriacka - nacisk na siłę wybicia. To przynosi efekt, jeśli zawodnik jest szkolony tak od początku, a nie pod koniec swojej kariery. Czemu Kojonkoski tuż po przejściu do Norwegów, wiedząc, że Ljoekelsoey nie ma dużej masy mięśniowej, nie narzucił mu męczących treningów siłowych? Bo Roar miał sprawne te szybkie włókna mięsniowe.
Schallert przecież narzucił Czechom mocny trening i wszyscy doskonale wiemy, jak bardzo to było niekorzystne dla STARSZYCH zawodników. Jeśli podobnie będzie u Norwegów, to kariera Romoerena i Bardala stoi w tym momencie pod ogromnym znakiem zapytania. Podobnie Jacobsena. Ciemno widzę póki co starty Norwegów w PŚ 2011/2012... Obym się myliła. -
anonim
Jesli sie nie myle to Ahonen skakal 75cm, a Malysz -72cm. Ciekaw jestem ile osiaga Schlierenzauer.
-
anonim
Jeżeli chodzi o te 70cm wybicia to jest naprawdę dużo. Norwegowie latają technicznie a Morgi siłowo i technicznie więc jeżeli norwegowie osiągnęliby 70cm byli by dobrzy. Morgi się z tym "urodził" więc norwegowie będą mieli ciężko dojść do tej magicznej 70-tki ;)
-
anonim
-
gdyby jeszcze od odbicia wszystko zależało [Morgenstern] przez 3/4 swojej kariery za wysoko sie wybija i potem spada
*** Komentarz zmodyfikowany przez Moderatora(438), 2011-05-09 00:35:49 *** -
anonim
Suche fakty
niby ta przewaga powinna dać Morgiemu 15 metrów przewagi na skoczni, a jakoś jej nie widać w odległościach? Dlaczego? Bo nie liczy się tylko wybicie, ale także prędkość najazdu. Morgenstern lotnikiem nie jest a Jacobsen czy Evensen tak i oni w powietrzu odrabiają to. Zgadzam się z poprzednikami, trening siłowy może nie dać efektów i popsuć drużynę. Przecież Norwedzy to lotnicy
-
bozenka92 doświadczony
@Barca
Nawet gdyby Żyła miał mocniejsze, to u niego to jakoś na wyniki jak na razie się słabo przekładało. Zobaczymy co czas pokaże:)
-
anonim
@bozenka92
Wybicie w górę z miejsca.
I czy mocniejszego odbicia niż Morgenstern nie ma przypadkiem Żyła? -
bozenka92 doświadczony
A te podane wartości 70cm, 50-55cm, to właściwie konkretnie co oznaczają w kontekście wybicia?
-
Daerdin stały bywalec
Tak czy inaczej, w życiu nie osiągną wybicia Morgensterna. Nie każdy ma taki dynamit w nogach, niektórzy polegają na technice i sylwetce w locie. Tak skaczą Norwegowie.
-
piotr186 profesor
To znaczy że Norwedzy będą słabi latem a i i zimą może być nie różowo. To źle bo drużynówki będą nudne (zresztą już są a będą jeszcze bardziej)
Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl
Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl
- Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
- Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
- Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
- Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
- Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
- Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
- Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
- Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
- Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
- Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
- Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
- Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
- Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
- Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
- W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
- W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).
Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu
Zaloguj się