Thomas Morgenstern w Polsce! Gdzie i kiedy można spotkać się z austriackim skoczkiem?

  • 2016-01-08 12:26

Do polskiej premiery książki Thomasa Morgensterna coraz bliżej! "Moja walka o każdy metr", której zostaliśmy patronem medialnym, ukaże się już 13 stycznia. Kilka dni później do Polski zawita austriacki skoczek, by spotkać się z fanami w Warszawie i Zakopanem. Znamy już szczegóły obu wydarzeń.

Kibice będą mieli dwie szanse, by spotkać się z Morgim:

22 stycznia, godz. 18.00, Empik Junior, ul. Marszałkowska 116/122, Warszawa

Dołącz do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/943563745722388/

24 stycznia, godz. 11.00, Kawiarnia Piekiełko, Centralny Ośrodek Sportu, ul. Bronisława Czecha 1, Zakopane

Dołącz do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/1670398076540660/

Podczas spotkań Thomas Morgenstern opowie o swojej biografii, a następnie będzie podpisywał książki. Wstęp na oba wydarzenia jest wolny.

Przypominamy, że cały czas możecie zamawiać książkę w przedsprzedaży w promocyjnej cenie 27,49 zł na:

http://www.empik.com/moja-walka-o-kazdy-metr-morgenstern-thomas,p1119063946,ksiazka-p

Zapraszamy do zapoznania się z nowym fragmentem "Mojej walki o każdy metr":

Trenerska filozofia Alexandra Pointnera bardzo się zmieniła z biegiem czasu. Na początku był trenerem w pełnym tego słowa znaczeniu. Wspólnie pracowaliśmy nad techniką skoku i nad rozwojem sprawności fizycznej. To mi odpowiada – muszę wiedzieć, gdzie popełniam błędy, żebym mógł je skorygować. Nagle jednak wszystko zaczęło się kręcić tylko wokół neurocoachingu i rozwijania umiejętności audiowizualnej percepcji. Wszystko wyłącznie w głowie. Sprawy związane z treningiem fizycznym zupełnie zeszły na drugi plan. Zautomatyzowane procesy, mające na celu utrwalenie skoku w głowie, nagle stały się najważniejsze. Te audiowizualne elementy są z pewnością świetnym środkiem na uzupełnienie kompleksowego programu treningowego, ale kiedy zaczynasz mieć wrażenie, że wszystko kręci się tylko wokół tego – coś ci nie pasuje. Może są zawodnicy, którym to odpowiada, ale ja jednak potrzebuję pracy nad podstawowymi komponentami. Głęboko wierzę, że droga do sukcesu w pierwszej kolejności wiedzie przez ludzkie umiejętności. Dużą rolę odgrywają też trening, siła odbicia, technika, sprzęt… Wszystkie te rzeczy decydują w 95 procentach o twoich osiągnięciach. Pozostałe pięć procent to zdrowie, ambicja, wiara we własne umiejętności, psychika, "wolna głowa". Te pięć procent decyduje o zwycięstwie albo o porażce. Mimo to nie można zaniedbywać tych 95 procent, bo kiedy brakuje odpowiedniej bazy, samo pięć procent niczego nie zdziała.

Zawsze starałem się jasno komunikować, czego mi potrzeba. Ale sytuacja była trudna. Choć ufałem trenerowi i jasno mu mówiłem, co uważam za dobre dla siebie, on pozostawał głuchy na moje słowa i był przekonany, że to jego metody są dla mnie najlepsze. Takie podejście mnie denerwuje. Mnie to nic nie daje. Nigdy nie rozumiałem, dlaczego Pointner nie potrafił tego zaakceptować, i dlatego konsekwentnie pracowałem nad sprawnością fizyczną z Heinzem Kuttinem. To, że relacja trener – zawodnik nie może obejść się bez konfliktu, jest właściwie jasne. Ale o co w tym tak naprawdę chodzi? O wspólny sukces? Mój sukces nie był kwestią tylko mojej odpowiedzialności, lecz przynajmniej w równym stopniu także odpowiedzialności trenera. Nie chodzi o mierzenie zasług i o to, co się komu zawdzięcza. Chodzi o to, żeby wspólnie dążyć do osiągnięcia zamierzonych celów. Takie jest moje zdanie.

O książce:

"Bałem się przed każdym skokiem, ale mimo to skakałem. Kochałem to".

Kiedy obudził się w szpitalu, nic nie pamiętał. Czuł tylko przeszywający ból i paraliżujące pieczenie twarzy. Kilka godzin wcześniej w Kulm przeżył dramatyczny upadek, po którym cały narciarski świat na moment wstrzymał oddech.

Mimo że do igrzysk w Soczi pozostał niespełna miesiąc, zdecydował, że musi tam wystartować. Rehabilitacja, powrót do formy, ale przede wszystkim walka ze strachem. Z poczuciem, że może już nigdy nie zobaczyć swojej córeczki Lilly…

W tej książce Thomas Morgenstern przypomina swoje zwycięskie skoki, opowiada o rywalizacji z Gregorem Schlierenzauerem, tłumaczy, dlaczego nienawidzi skoczni w Planicy, i wyjaśnia, czemu postanowił rozstać się z Kristiną.

Po raz pierwszy zdradza też, co naprawdę czuje skoczek narciarski. Jakie myśli towarzyszą mu, gdy z ogromną siłą uderza o twardy zeskok. I co dzieje się w jego głowie, gdy po kolejnych upadkach ponownie siada na belce.

Autor: Thomas Morgenstern

Tytuł oryginału: Über meinen Schatten: Eine Reise zu mir selbst

Tłumaczenie: Barbara Toczek

Data wydania: 13 stycznia 2016

Cena okładkowa: 34,90 zł

Format: 140 x 205 mm

Liczba stron: 240 (wyd. kolorowe)

ISBN: 9788379245420


Redakcja, źródło: informacja prasowa
oglądalność: (8143) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • anonim
    cena w przedsprzedaży

    właśnie sprawdziłem, w empiku pod tym linkiem cena 31,99
    nie 27,49.

    o cho chodzi???

  • Ola stały bywalec

    To raczej w Zakopanem będzie mnóstwo ludzi, bo to weekend, w którym odbywa się tam PŚ...

  • norah bywalec

    Interesujący fragment o neurocoachingu. Ciekawe czy Pointner dalej chciałby się tak tego trzymać.

  • Nowyskoczek5 profesor
    -

    Do Zakopanego najlepiej bo w Warszawie bedzie duzo ludzi

  • anonim

    Zachęćcie go do wizyty w Krakowie, tutaj też ma sporo fanów :)

  • anonim
    Mhm

    Super :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl