Grupa niemieckich zawodników kończy ze skokami

  • 2020-06-07 19:23

Okres wiosenny przyniósł kolejne pożegnania ze skokami narciarskimi. Tym razem zza naszej zachodniej granicy, gdzie z dalszego uprawiania tej dyscypliny w ostatnim czasie zrezygnowało sześciu zawodników.

Najbardziej znanym na arenie międzynarodowej skoczkiem z tej grupy jest Julian Hahn. Niespełna 23-letni sportowiec z Saksonii, który ostatnie dwa sezony stracił z powodu poważnych kontuzji, postanowił zrezygnować z dalszej walki o wdarcie się do krajowej oraz światowej czołówki. Hahn to drużynowy medalista mistrzostw Niemiec, a także olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy z 2013 roku, kiedy w rumuńskim Rasnovie zdobył srebro. W składzie tego zespołu znaleźli się również Paul Winter, Thomas Dufter i Sebastian Bradatsch. Członek SG Nickelhütte Aue w 2017 roku zadebiutował w Letnim Grand Prix. Występ we francuskim Courchevel (35. miejsce) był nagrodą za udaną zimę w Pucharze Kontynentalnym 2016/17. Niemiec zdobył 186 punktów, co dało mu 37. miejsce w klasyfikacji końcowej. Hahn po raz ostatni w zawodach FIS wystartował w grudniu 2018 roku. 

W sezonie 2020/21 na rozbiegu nie zobaczymy też reprezentanta Niemiec, który minionej zimy próbował swoich sił na froncie drugoligowym. Mowa o Antonie Schluetterze, byłym kombinatorze norweskim. Rówieśnik Hahna w styczniu 2019 roku, przy okazji debiutu w Zakopanem, zdobył punkty uprawniające go do startów na zapleczu Pucharu Świata. Na tym szczeblu zmagań FIS pojawił się tylko dwukrotnie, co miało miejsce w styczniu tego roku w Klingenthal. Sportsmen z Turyngii dwukrotnie finiszował w szóstej dziesiątce, a po przedwczesnym końcu zimy zdecydował się na zwieńczenie przygody z narciarstwem klasycznym.

Jak informuje instagramowy profil poświęcony niemieckim skokom narciarskim, z dalszych treningów zrezygnowała też czwórka tamtejszych młodzieżowców. Mowa o Luisie Pojtingerze (2003), Maximilianie Jaegerze (2002), Aeneasie Frischu (2003) oraz Yanicku Idesheimie (2000). Wszyscy mierzyli się głównie na krajowym podwórku, bądź w Pucharze Alp - bez znaczących osiągnięć.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (26216) komentarze: (14)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • Tomek88 profesor
    @Oczy Aignera

    Tak RTL 2005 to bardzo fajna gra i ja też stawiam ją wyżej od wersji 2007. Życzę Ci powodzenia w dalszym zdobywaniu autografów.

    Ostatnio znalazłem u mojego taty bardzo ciekawe zdjęcie. Jest na nim mój tata razem z Jane Ahonenem i Martinem Schmittem podczas zawodów Pucharu Świata w Oberstdorfie w grudniu 1998 r. Obok zdjęcia znalazłem kartki przedstawiające skocznie Schatenbergschanze z autografami Ahonena i Schmitta. Muszę przyznać,że to wielka pamiętka i piękna rzecz. Tata jak sam powiedział takich zdjęć i autografów ma więcej bo całe życie bardzo się interesuje skokami. Jeżeli jeszcze coś znajdę to chętnie się tą wiadomością podziele w komentarzu.

  • Oczy Aignera profesor
    @Tomek88

    Ja gram w RTL Skispringen 2005 i muszę przyznać, że ta gra jest lepsza niż wersja 2007. Niedawno wysłałem list do Georga Spaetha z prośbą o podpisanie instrukcji od tej gry. Książeczka z autografem szybko do mnie powróciła. Chciałbym mieć na niej także podpis Martina Schmitta, ale od niego nie dostałem jeszcze odpowiedzi na prośbę o karty z jego autografami.

  • sheef profesor
    @HAZARD

    Znalazłem dwa poprzednie sezony (zestawienia po zakończeniu sezonu zimowego):

    1. 2017/2018 - www.skijumping.pl/wiadomosci/28844/descombes-sevoie-zakonczyl-kariere/,
    2. 2018/2019 - www.skijumping.pl/wiadomosci/26497/nastepny-sloweniec-zegna-sie-ze-skokami/

    Pozdrawiam :)

  • Adam90 profesor
    @wiatrhula111

    No własnie wiadomo. Ale wiesz, jak ta grupa kończy karierę, to jednak będą musieli szukać głębiej w razie czego.
    W sumie to nie wiem czy powinni kończyć karierę.
    Ale co racja to racja.

  • wiatrhula111 weteran
    @Adam90

    Przecież oni nie mieli nawet szansy by startować w krajówce PŚ, za duża konkurencja i tyle (właśnie przez ten świetny system)

  • Tomek88 profesor
    @Kuba123456789

    Szacun za DSJ. Ja też bardzo lubię tą grę i nie wyobrażam sobie,żeby nie było zimy bez DSJ. To zawsze pozwala jeszcze bardziej cieszyć się skokami i sprawia,że możesz się po prostu dobrze bawić skacząc (oczywiście w grze) jak normalni skoczkowie. Latem też lubię grać i już niedługo zaczynam swoje LGP.

  • kuba923 stały bywalec
    @Kuba123456789

    Myślę, że zamiast tak czekać na odpowiedź, wejdź w archiwum, 2019, marzec/kwiecień/maj i w artykułach (w komentarzach oczywiście) o zakończeniach przez kogoś kariery na pewno znajdziesz jego zestawienie ;)

  • Kuba123456789 początkujący
    @sheef

    Dodaj jeszcze zawodnikow ktorzy zakonczyli kariere w poprzednich sezonach


    BŁAGAM, potrzebne mi do dsj

  • Adam90 profesor
    @sheef

    To są młodzi zawodnicy wciąż. I to w Niemczech i Austrii kończą karierę. A tam najlepszy system szkolenia. Jak widac nawet oni nie zapewniają wystarczających środków aby im zapewnić dobre miejsce

  • kuba923 stały bywalec
    @HAZARD

    też pamiętam te zestawienia z poprzednich lat ;)

  • HAZARD weteran
    @sheef

    Możesz wstawić takie zestawienia z poprzednich sezonów? Pamiętam, że robiłeś.

  • Oczy Aignera profesor
    @alo

    Chciał nawiązać do swojego imiennika z Austrii (Toniego Innauera), kończąc karierę w podobnym wieku.

  • sheef profesor
    Skoczkowie, którzy zakończyli przygodę ze skokami (aktualizacja)

    Lista skoczków, którzy postanowili ogłosić koniec ze skokami w trakcie lub po zakończeniu sezonu zimowego 2019/2020 (stan na 07 czerwca 2020 roku):

    1. Tomas Vancura (Czechy),
    2. Gabriel Karlen (Szwajcaria),
    3. Elias Tollinger (Austria),
    4. Thomas Hofer (Austria),
    5. Fredrik Bjerkeengen (Norwegia),
    6. Fabian Seidl (Niemcy),
    7. Nigel Lauchlan (Kanada),
    8. Anton Schluetter (Niemcy),
    9. Martti Nomme (Estonia),
    10. Julian Wackernell (Austria),
    11. Kenshiro Ito (Japonia),
    12.Julian Hahn (Niemcy),
    13. Luis Pojtinger (Niemcy),
    14. Maximilian Jaeger (Niemcy),
    15. Aeneas Frisch (Niemcy),
    16. Yanick Idesheim (Niemcy).

    Jak dotąd na zakończenie przygody ze skokami zdecydowało się siedmiu Niemców, trzech Austriaków, jeden Czech, jeden Szwajcar, jeden Japończyk, jeden Estończyk, jeden Norweg oraz jeden Kanadyjczyk.

  • alo profesor

    Ale ze Schluetter zakończył?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl