Sepp Gratzer, który przez wiele lat odpowiadał za kontrolę sprzętu podczas zawodów Pucharu Świata, po zakończeniu sezonu 2020/21 przechodzi na emeryturę. Ostatnimi konkursami zimowego cyklu, w których będzie pełnił swoją funkcję, będą finałowe zawody w Planicy (25-28 marca).
Będący w przeszłości także skoczkiem i trenerem, Sepp Gratzer rozpoczął pracę w Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) w 1991 roku. Od tamtej pory, przez wiele lat odpowiadał za kontrolę sprzętu w czasie zawodów Pucharu Świata.
Jak sam wyjaśnia w rozmowie z serwisem fis-ski.com, ważnym czynnikiem każdych zasad i regulacji jest sprawdzalność: - Zasady muszą być sformułowane w taki sposób, aby sprzęt mógł zostać skontrolowany w krótkim czasie, a decyzja była zrozumiała. Jest to istotne, aby ewentualna kwalifikacja, jeśli to konieczne, była także zrozumiała i została zaakceptowana przez poszkodowanego sportowca. Bardzo ważne jest to, aby poszkodowany sportowiec i kontroler nadal szanowali się nawzajem, nawet po dyskwalifikacji.
Niespełna 66-letni Austriak przyznał także, że podczas jego pracy w czasie zawodów Pucharu Świata doszło do około 2000 dyskwalifikacji. Zaznaczył jednocześnie, iż zawsze istnieje możliwość zgłoszenia protestu wobec takiej decyzji, ale nigdy nie było takiego przypadku.
Gratzer został również zapytany o to, czy podczas jego pracy byli skoczkowie, którzy ani razu nie zostali zdyskwalifikowani. - Trudno powiedzieć po tak długim czasie. Na myśl przychodzi mi Simon Ammann, jego nigdy nie zdyskwalifikowałem - ocenił.
Wieloletni kontroler sprzętu podczas pucharowych zawodów wspomniał także m.in. o tym, że raz zdarzyła się sytuacja, kiedy jeden ze skoczków aż do momentu kontroli nie zauważył, że skakał na niewłaściwych nartach.
Obecnie nie wiadomo jeszcze, kto zostanie następcą Seppa Gratzera w roli kontrolera sprzętu podczas konkursów Pucharu Świata. - Jak dotąd nie ma następcy Seppa, w tej chwili pytamy i rozglądamy się. Znajomość skoków oraz sprzętu jest oczywiście pewną zaletą, jednak w zasadzie jesteśmy otwarci. Są pewne osoby, które już mówiły, że byłyby zainteresowane tą funkcją i jestem pewien, że będzie ich więcej; cieszymy się z każdego zgłoszenia - przyznał dyrektor zawodów Pucharu Świata, Sandro Pertile.
Sepp Gratzer jest kolejną znaną postacią, związaną z Pucharem Świata, która po wielu latach żegna się z zawodami najwyższej rangi. W ubiegłym roku na emeryturę przeszedł wieloletni dyrektor zimowego cyklu, Austriak Walter Hofer.
-
Arsendis doświadczony
Geniusz... Będzie go brakowało w światowych skokach, dziekujemy za te wszystkie piękne dyskwalifikacje
-
Miki19 stały bywalec
Jak już jesteśmy w temacie ewentualnych zmian w przepisach zawodów to moim zdaniem FIS powinien pozwolić na zgłoszenie w kwocie krajowej zawodników bez prawa startu w PŚ. Byłoby większe zainteresowanie organizacją zawodów przez kraje z poza czołówki pucharu świata.
-
jma profesor
@SchwarzerAdler
O to to to! Rosjanin! Jeśli masz wątpliwości co do swojego sprzętu - przynieś 300 euro na wszelki pożarnyj słuczaj.
-
Greg1702 stały bywalec
...
Skończyła się pewna epoka.
-
TonioTonio bywalec
propozycja zastępców Seppa: Krzysztof Miętus, Stefan Hula.
-
Oczy Aignera profesor
@papa_s
Sven Hannawald i twarda ręka? To bardzo sympatyczny gość, który nie pasuje do takiego typu osobowości.
To Adam Małysz jest kimś takim, kto potrafi kogoś skrytykować lub ochrzanić. U niego porządek musi być. Te cechy wynikają głównie z tego, że zawsze był (i nadal zresztą jest) ambitny. -
Ammann początkujący
No i bardzo dobrze! Stary pierdziel już dawno powinien odejść
-
KX_Keytinho stały bywalec
Propozycje nowych konkursów - łączenie nacji
Być może sprawdziłaby się i byłaby fajnym rozwiązaniem możliwość dołączania "jedynaków" ze słabszych nacji do tych "sąsiednich". Czyli jeżeli dany zawodnik jest z kraju, który nie ma minimum 4 zawodników z prawem startu PK to w drużynówkach może dołączyć do reprezentacji innego kraju (jeśli ten kraj się oczywiście zgodzi).
Czyli Aigro mógłby skakać z Finlandią, Boyd-Clowes z USA a Zografski z Rumunią. Ale już Włosi nie mogliby wystawić łączonej drużyny z Francuzami albo Ukrainą, bo jednak te kraje mają jednak skoczków z prawem startu w PŚ lub PK, a chodzi o to, żeby pomóc tym, którzy ewidentnie nie mają z kim skakać. Wtedy np. Aigro brałby 1/4 punktów na konto Estonii i mógłby liczyć się w klasyfikacjach Raw Air czy czymś takim, bo tak to traci szansę na skoki.
Drugim pomysłem byłby ten konkurs par, czyli po prostu dwóch skoczków z jednego kraju, do drugiej serii wchodziłoby 16. Każda reprezentacja mogłaby wystawić dwie takie pary - np. Polska I, Polska II. Wtedy mogłyby być emocje, np. przy ustalaniu składów oraz dzięki temu szansę na start miałaby Estonia I i Kanada I, a na ciut lepszy wynik ci, którzy nie mają tylu dobrych skoczków, np. Tkaczenko i Muminow lub Deschwanden i Ammann. -
Christian stały bywalec
i kto teraz będzie sprawdzał pampersa u Norwegów. :(
-
KX_Keytinho stały bywalec
@Lataj
nie no, zbyt przesadzone i niezrozumiałe nawet z perspektywy zainteresowanego kibica nie mówiąc już o tych "niedzielnych". Puchar Narodów wtedy by dziwnie wyglądał i był zbyt losowy bo Rumun dostałby się do drużyny z Granerudem i zdobył punkty. Właśnie skoki są super bo jest tu ten efekt "kibicujemy naszym".
-
KX_Keytinho stały bywalec
@Lataj
To co proponujesz z grupą narodową jeszcze bardziej zabiłoby skoki w słabszych krajach. Niestety Kanadyjczyk, Włosi, Amerykanie, Rumun, Czesi i Kazachowie już teraz mają ciężko o punkty, a wtedy musieliby rywalizować w prawie każdym konkursie z jakimiś Ortnerami, Schiffnerami czy innymi Presecnikami czy Freitagami....
-
Morgensternowy_ doświadczony
W sumie patrząc z perspektywy czasu szkoda, że odchodzi. Mimo wszystko skoki, czy kontrole nie będą takie same, czyli uścisk dłoni po kontroli, to był smaczek skoków narciarskich lub złowieszczy domek hahahah jak to niektórzy określali. Mimo, że dyskwalifikował Polaków, nie mam jakiś do niego żali. W końcu wszyscy muszą być traktowani na równi, a nie że pozwala się np. Polakom na więcej czy Norwegom, a innym już takie przywileje nie przystają, nie. Trzeba właśnie obiektywnie sprawdzać wagę skoczków czy ich sprzęt i mieć żelazne zasady i rękę i jak pisałem taktować wszystkich jednako.
Boję się, że w miejsce Gratzera wejdzie sprzętowy gość typu Pertilowiec, który nie będzie budził takiego postrachu, będzie bardziej kolegą niż groźnym z wyglądu i że niektórzy zaczną przez to stosować większe manewry. -
majkiel doświadczony
@ZXCVBNM_9999
Prędzej chyba będzie tak, że np. jakiś skoczek narodowości X skoczy w barwach narodowości Y.
-
KrzyK_ stały bywalec
@Lataj
Nie, nie, nie. Ja absolutnie nie zgadzam się na nowe typy konkursów drużynowo - mieszanych itp. Wystarczy ta drużynówka i mikst, skoki są sportem indywidualnym, a nie drużynowym. -
-
-
-
-
Marvin początkujący
@Lataj
Rozwijając pomysł, np. Za indywidualny wynik 10-7 - 10 pkt ów, za msce 6-4 - 20 pkt ów a za msce 3-1. - 30 pkt ów. W czasach początku Malyszomanii ten sytem poprawiłby nam punktację w PN, bo czesto tylko Adam skakał a pozostali nasi robili za przedskoczków😉
-
Lataj profesor
@Marvin
Szanse tak czy siak nie będą równe. Nawet jeśli w każdym zespole będzie po 2 zawodników ze szczytu stawki i po 2 na niższych pozycjach, nie wiesz, czy zawodnik, z którym wiążesz wysokie nadzieje, nie zawali skoku, ani czy ogólnie słabszy zawodnik nie wystrzeli z formą. Skoki są przewrotne. Ale faktycznie lepszy byłby system, w którym najlepszy z drużyny zdobywa punkty do PN bez względu na wyniki kolegów.
-
ZXCVBNM_9999 profesor
Do wszystkich pomysłów @lataj
A może po prostu umożliwić mieszanie 2 narodowości.
Wtedy pewnie USA skakało by z Kanadą, Finlandia z Aigro, a Francuzi z Włochami. Zawsze by mieli większe szanse. -
Marvin początkujący
@Lataj @Lataj
A co znaczy równowaga sił 'mniej wiecej'? Tylko pozornie ten system bylby bez wad, bo zawsze jest mizliwosc, że taki np. Granerud trafi do drużyny z Polakiem, Rosjaninem i Francuzem . O ile ostatni na pewno zawali skok to aby Granerud awansował do 2 serii i zdobył pkty do PN dla Norwegii w miare poprawnie musieliby skoczyć Polak i Rosjanin, co nie jest wcale pewne bo mogluby to być np. Murańka i Trofimow. Juz lepszy byłby dotychczasowy system z ta modyfikacją, że skoczek który osiągnie indywidualny wynik w najlepszej 10tce czy 15tce zdobywa określoną liczbę pkt ów do PN bez względu na wynik swoich kolegów. W ten sposób dobrze skaczący zawodnik zdobywal pkty dla swojego kraju nawet gdy jego koledzy klepali by bulę...
-
janbombek doświadczony
Po sezonie to chyba Kruczek będzie to zagospodarowania. Mam wrażenie, że Łukasz sprawdziłby się tej roli, robota raczej schematyczna, trudno o pomyłkę.
-
papa_s weteran
@dar06_ Trzeba wybrać jednego
Lepszy by był Hannawald. Małysz ma za miękkie serce... Kontroler sprzętu musi trzymać wszystko twardą łapą bo inaczej reprezentacje będą robić szwindle, siedmiomilowe buty, itp...
-
Lataj profesor
@szczurnik @Fan Tkaczenki i Aalto
Kibicuj drużynie, w której jest Polak i w której jest najmniej zawodników, których nie lubisz.
-
-
SchwarzerAdler weteran
@Kolos
No najlepszy by był taki co by oko na kontrolę u Polaków przymykał ? A może będzie Rosjanin jaki ?
-
Adam90 profesor
A kibice mogą się zgłosić :D??
-
ZXCVBNM_9999 profesor
@Fan Tkaczenki i Aalto
Na siłę Rumun, Turek, Koreańczyk, Ukrainiec, Francuz, Chinczyk.
Może ten serb co 30 m skakał :D -
Fan Tkaczenki i Aalto profesor
@szczurnik
Szczególnie jak z Polakiem w drużynie jest zawodnik, którego nie za bardzo lubisz (np. Granerud)
-
-
darek88 początkujący
Ciekawe, kogo zdyskwalifikuje na koniec.
-
Lataj profesor
PROPOZYCJE KONKURSÓW
(Po przeczytaniu odpowiedzi na poprzedni komentarz i wyciągnięciu wniosków z naprędce napisanej propozycji nowej konkurencji, postanowiłem zamieścić ponownie, ale tym razem w osobnym komencie.)
I
Po jednym zawodniku z każdej innej nacji w każdym zespole zostaje wylosowanych do 4-osobowego teamu. W całym konkursie może się zaś pojawić do 4 zawodników jednej nacji, ale każdy w innej drużynie. O doborze zawodników powinna decydować równowaga sił (mniej więcej), a o kolejności może zadecydować suma pkt nacji w PN w każdym z zespołów. Wyglądałoby to następująco (kolejność przypadkowa):
1. Czech, Szwajcar, Niemiec, Polak
2. Bułgar, Fin, Japończyk, Norweg
3. Amerykanin, Rosjanin, Słoweniec, Austriak
4. Włoch, Kanadyjczyk, Japończyk, Polak
5. Francuz, Fin, Słoweniec, Niemiec
6. Ukrainiec, Szwajcar, Austriak, Norweg
7. Rumun, Rosjanin, Słoweniec, Polak
8. Kazach, Kanadyjczyk, Japończyk, Niemiec
9. Czech, Fin, Japończyk, Słoweniec
10. Amerykanin, Szwajcar, Austriak, Niemiec
11. Francuz, Rosjanin, Polak, Norweg
12. Włoch, Czech, Japończyk, Austriak
Do II serii dostaje się 8 najlepszych drużyn. Zespół, który wygrywa, otrzymuje 800 pkt. Za 2. miejsce 700, a za następne - 600, 500, 400, 300, 200 i 100. Liczba punktów danego zespołu jest dzielona na 4 i każda część trafia do każdej jego nacji, a suma punktów zdobytych przez jedną reprezentację do klasyfikacji PN.
II
Konkurs par z różnych nacji. Do II serii trafia 15 par. Maksymalna liczba punktów do zdobycia przez parę - 300. Za 2. miejsce jest 280, a za każde następne - 260, 24o, 220, 200, 180, 160, 140, 120, 100, 80, 60, 40 i 20. Liczba pkt uzyskana przez parę jest dzielona na 2 nacje i wędruje do klasyfikacji PN. (Możliwy byłby zespół z całej Ameryki Północnej :D)
III Konkurs mikstów z 2 nacji. Takie same zasady jak w przypadku istniejącego już mikstu, ale startuje po 2 zawodników tej samej płci z obu krajów. (Tu również można by zrobić zespół z Ameryki Północnej XD) -
Lataj profesor
SUGESTIE STARTOWE (było wcześniej, ale wstawiam ponownie w ramach organizacji)
Jako że wielu narzeka na prologi zawodów najwyższej rangi i eliminacje, w których odpada tylu zawodników, ilu można policzyć na palcach obu, a nawet jednej ręki, powinno się faktycznie zmienić zasady wyznaczania kwot startowych, ustalania ilości obsady na konkursy indywidualne i uzyskiwania prawa startu w PŚ. Mam sugestie, które powinny uratować ten sport przed marginalizacją słabszych reprezentacji i stanowić zachętę dla niedofinansowanych federacji.
Moje propozycje wyglądają następująco:
1) Kwota 3 miejsc dla każdej reprezentacji, która ma w danym sezonie PŚ jednego zawodnika z punktami tego cyklu.
2) Możliwość wystawienia 3 skoczków w przypadku nacji, które mają 4 lub więcej zawodników z prawem startu w PŚ.
3) Możliwość wykorzystania kwoty narodowej przez reprezentację gospodarzy konkursu indywidualnego PŚ 4 razy w sezonie w przypadku zespołów z top 6 PN i 3 razy u pozostałych.
4) Podium konkursu FC daje prawo startu w PŚ.
5) Podium konkursu PK daje dożywotnie prawo startu w PŚ.
6) Możliwość wykorzystania przez reprezentację top 6 kwoty narodowej 2 razy w sezonie w konkursie poza granicami ich kraju, a w przypadku pozostałych - raz.
7) Możliwość wystawienia dodatkowego skoczka w konkursie indywidualnym w tym samym tygodniu co zawody drużynowe w przypadku nacji z limitem 4 zawodników w PŚ. -
Kolos profesor
Mam nadzieję, że następcą Gradsera nie będzie żaden Austriak, Niemiec ani Norweg.
-
bomos doświadczony
@Marcinek23
Jeśli mu się należała, a sami Norwegowie przyznali, że tak bo mu się masa zmniejszyła, to gdzie tu przesada. A tak to sobie przynajmniej z przytupem odejście na emeryturę zrobił i zdyskwalifikował lidera PŚ. :))
-
Marcinek23 bywalec
To dobrze. Z tą dyskwalifikacją Graneruda trochę przesadził.
-
dar06_ weteran
Gratzer co można powiedzieć ? fajny gość
Aby skoczkowie nie mieli gorszego
A propo raczej zdrowieje ,wniosek szumi mi już w głowie a wczesnej procenty nie czułem -
-
-
Lataj profesor
@ZXCVBNM_9999
Wtedy by było tylko 16 zawodników. Powinno zawsze starczyć na 8 zespołów. Chodziło mi o to, że nacje mogą mieć po 4 zawodników, ale każdy w innym zespole międzynarodowym. Suma punktów uzyskanych przez 4 zawodników tej samej nacji z każdego zespołu szłaby do klasyfikacji PN.
Albo taka propozycja: rywalizacja par z innych krajów. Wtedy istniałaby możliwość wystawienia zespołu z obu krajów Ameryki Północnej. Musiałoby wtedy do II serii przechodzić 15 lub 16 par. Liczba punktów mogłaby wynosić maksymalnie 400 i dzielić się na 2 dla każdej nacji.
EDIT: Chyba napiszę osobny koment z propozycją nowej konkurencji. -
King profesor
"Już nie będzie Seppa Gratzera na następnych Mistrzostwach Świata [...] Dziękujemy Ci bardzo, Sepp! Dziękuję Państwu. Do usłyszenia."
-
Fan Tkaczenki i Aalto profesor
@ZXCVBNM_9999
No:
Polak, Norweg, Niemiec, Austriak
Japoniec, Słoweniec, Amerykanin, Kazach
Fin, Kanadyjczyk, Estończyk, Bułgar
Szwajcar, Rosjanin, Czech, Włoch
Mamy 4, więcej nie da rady XD -
W Punkt doświadczony
Teraz już nie dziwi fakt, że w piątek pozwolił Austriakom na wszystko.
Pytanie kto po nim? Jeśli Solem to tragedii ciąg dalszy nastapi.
Zadnych Germanów, zadnych Słoweńców, żadnych Polaków, żadnych Japończyków!
Pytanie czy kogoś spoza tych krajów interesuje w ogóle taka funkcja? -
Fan Tkaczenki i Aalto profesor
Trzeba to opić :)
Czekamy na emeryturke Sedlaka :) -
-
Lataj profesor
Komentarz nie na temat, ale uważam, że ze względu na wyróżnienie ten artykuł to dobre miejsce, żeby przytoczyć temat dyskusji z artykułu o limitach startowych na 7. period sezonu 2020/21.
Mianowicie chodzi o starty w PŚ. Jako że wielu narzeka na prologi zawodów najwyższej rangi i eliminacje, w których odpada tylu zawodników, ilu można policzyć na palcach obu, a nawet jednej ręki, powinno się faktycznie zmienić zasady wyznaczania kwot startowych, ustalania ilości obsady na konkursy indywidualne i uzyskiwania prawa startu w PŚ. Mam sugestie, które powinny uratować ten sport przed marginalizacją słabszych reprezentacji i stanowić zachętę dla niedofinansowanych federacji.
Moje propozycje wyglądają następująco:
1) Kwota 3 miejsc dla każdej reprezentacji, która ma w danym sezonie PŚ jednego zawodnika z punktami tego cyklu.
2) Możliwość wystawienia 3 skoczków w przypadku nacji, które mają 4 lub więcej zawodników z prawem startu w PŚ.
3) Możliwość wykorzystania kwoty narodowej przez reprezentację gospodarzy konkursu indywidualnego PŚ 4 razy w sezonie w przypadku zespołów z top 6 PN i 3 razy u pozostałych.
4) Podium konkursu FC daje prawo startu w PŚ.
5) Podium konkursu PK daje dożywotnie prawo startu w PŚ.
6) Możliwość wykorzystania przez reprezentację top 6 kwoty narodowej 2 razy w sezonie w konkursie poza granicami ich kraju, a w przypadku pozostałych - raz.
7) Możliwość wystawienia dodatkowego skoczka w konkursie indywidualnym w tym samym tygodniu co zawody drużynowe w przypadku nacji z limitem 4 zawodników w PŚ.
Mam jeszcze jedną propozycją niezwiązaną z powyższymi, ale mogąca urozmaicić ten sport:
- Konkursy drużyn międzynarodowych. Po jednym zawodniku z innej nacji w każdym zespole zostaje wylosowanych do 4-osobowego teamu. Do II serii dostaje się 8 najlepszych drużyn. Zespół, który wygrywa, otrzymuje 800 pkt. Za 2. miejsce 700, a za następne - 600, 500, 400, 300, 200 i 100. Liczba punktów danego zespołu jest dzielona na 4 i trafia do każdej nacji w PN. -
Archaniol68 początkujący
Sympatyczny gość mimo wszystko - ja lubiłem, jak z uśmiechem podawał rękę skoczkom po udanej dla nich kontroli. Nazwaliśmy go w domu Rybka, bo z tym uśmiechem skojarzył mi się z rybką z jednej mojej kolorowanki z dzieciństwa.
-
MarcinBB redaktor
Skoki narciarskie
już nie będą takie same.
Sepp Gratzer samą miną, jednym spojrzeniem wzbudzał strach u skoczków.
Drugiego takiego kontrolera nie będzie. -
ZXCVBNM_9999 profesor
Kontrolem sprzętu
Niech zostanie Kruczek :)
Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl
Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl
- Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
- Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
- Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
- Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
- Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
- Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
- Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
- Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
- Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
- Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
- Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
- Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
- Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
- Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
- W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
- W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).
Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu
Zaloguj się