Nowa skocznia w Pucharze Świata kobiet

  • 2021-09-09 14:51

Niemiecki Związek Narciarski podjął decyzję, iż marcowe konkursy z cyklu Pucharu Świata kobiet odbędą się w Turyngii. Oberhof, słynący z rywalizacji biathlonistów, tym samym zadebiutuje w kalendarzu zawodów najwyższej rangi pań.

Pierwotny plan Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) zakładał, iż pod koniec sezonu olimpijskiego skoczkinie pojawią się w Badenii-Wirtembergii, by powalczyć o punkty na skoczni w Hinterzarten lub Titisee-Neustadt. Do gry włączyli się jednak działacze z powiatu Schmalkalden-Meiningen.

Jako pierwsza o planowanej zmianie i debiucie najlepszych zawodniczek świata w turyńskim ośrodku sportów zimowych poinformowała jedna z reprezentantek Niemiec. - Wspaniała wiadomość, tej zimy w Oberhofie po raz pierwszy odbędzie się Puchar Świata kobiet - przekazała za pośrednictwem mediów społecznościowych Juliane Seyfarth, która pochodzi z omawianego regionu naszych zachodnich sąsiadów.

Teraz wieści potwierdza Horst Huettel, dyrektor niemieckiej reprezentacji. - Początkowo planowaliśmy zawody w Badenii-Wirtembergii, ale na nadchodzącą zimę w końcu postanowiliśmy zmienić land i udać się do Turyngii. Chcemy umocnić tę lokalizację w jej pozytywnym rozwoju i dać nowe impulsy. Oberhof od dawna udowadnia, że może zorganizować takie zawody - czytamy na insuedthueringen.de. 23 i 24 października, jak podaje skispringen.com, odbędzie się próba generalna w postaci tegorocznych mistrzostw kraju.

Zawody na kompleksie Kanzlersgrund odbędą się 12 i 13 marca 2022 roku. Areną zmagań będzie Rennsteig-Schanze (HS100). Będzie to trzeci od końca weekend jedenastej odsłony Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich. Cykl zakończy się turniejem Blue Bird w Rosji - w Niżnym Tagile i Czajkowskim.

Skocznie w Oberhofie przeszły gruntowną przebudowę w latach 2013-15. Od tego czasu miasto gościło kombinatorów norweskich w ramach Letniego Grand Prix czy skoczków narciarskich przy okazji cyklów FIS Cup oraz Alpen Cup. Męski Puchar Świata w skokach po raz ostatni odbył się tam w 1998 roku. Konkurs na skoczni K-120 padł łupem Andreasa Widhoelzla. Obok Austriaka na podium stanęli Martin Schmitt i Sven Hannawald. W XXI wieku zawodnicy zawitali do Turyngii dwukrotnie przy okazji konkursów zaliczanych do klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix. W 2006 roku bezkonkurencyjny okazał się Adam Małysz, a rok później premierowe zwycięstwo w zawodach najwyższej rangi odniósł tam 20-letni Kamil Stoch.


Dominik Formela, źródło: insuedthueringen.de + skispringen.com
oglądalność: (5098) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • Wojciechowski profesor
    @Lataj

    Dlatego ten kontekst tu na szczęście jest. ;)

  • Arturion profesor
    @Lataj

    Ale co ma profil do dyscypliny?

  • EmiI profesor
    @Arturion

    Z profilu skoczni nie koniecznie. Ale skoczkini już owszem.

  • Lataj profesor
    @Arturion

    A może te skocznie w PŚ mężczyzn niekoniecznie są fajniejsze? Innsbruck jest cholernie trudny, a Wisła wadliwa.

  • Lataj profesor
    @Wojciechowski

    Trochę to dziwne. Bez kontekstu nie wiedziałbym, czy chodzi o Niemcy czy o Włochy.

  • Arturion profesor
    @janbombek

    Żeńskie skoki są niewątpliwie fajne. Męskie również :-)
    Ale czy to wynika z profilu skoczni?

  • janbombek doświadczony

    Przejrzałem sobie profil tej niemieckiej skoczkini i powiem szczerze, jestem pod dużym wrażeniem. Dochodzę do wniosku, że żeńskie skoki to jest to.

  • Arturion profesor
    @Wojciechowski

    Jeśli tak, to trudno. Ale na logikę nie powinien.

  • Wojciechowski profesor
    @Arturion

    Przymiotnik od obu miejsc brzmi tak samo.

  • Arturion profesor

    Hmm. Na pewno "w turyńskim ośrodku sportów zimowych"? To Turyngia nie Turyn (Torino). Może turyngijskim?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl